Turanza ER300 i Potenza RE050A wyróżnione w testach

Opony Bridgestone – szosowa Turanza ER300 oraz sportowa Potenza RE050A, wyróżnione w europejskich testach opon letnich 2008.

Turanza ER300 według ADAC Motorwelt.
Bridgestone Turanza ER300 Testy prowadzone przez ADAC Motorwelt, największy w Europie magazyn motoryzacyjny, wyróżniły oponę Bridgestone Turanza ER300 spośród 18 testowanych letnich opon. Według ADAC Motorwelt Turanza ER300 to bardzo dobrze wyważona opona letnia z najwyższymi ocenami osiągów na suchej nawierzchni i dobrym zachowaniem na mokrej nawierzchni.

Turanza ER300 zwycięzcą testu w Stiftung Warentest.

Na podstawie testów ADAC 2008 uznanie dla Turanzy ER300 za wyważone i wszechstronne osiągi wyraził także Stiftung Warentest, czołowy niemiecki magazyn testów konsumenckich, uznając ją za zwycięzcę testu. Bridgestone Turanza ER300 otrzymała ocenę bardzo dobrą na suchej nawierzchni i jest najlepszą rekomendowaną oponą dla samochodów średniej klasy i aut kompaktowych.

Turanza ER300 według niemieckiego Auto Motor i Sport: Bardzo dobre prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni.

W testach magazynu Auto Motor i Sport Turanza ER300 była jedyną oponą spośród ośmiu testowanych marek, która otrzymała maksymalną ilość punktów za zmianę pasa ruchu przy wysokiej prędkości (124 km/h). Testowana na samochodzie Mercedes-Benz S350 z oponami 235/55 R17 Y/W, otrzymała maksymalne 20/20 punktów za prowadzenie na suchej nawierzchni oraz 10/10 punktów za najlepsze parametry w zakresie oporów toczenia ze wszystkich konkurentów. Według magazynu najsilniejsze strony Bridgestone Turanza ER300 jako opony godnej polecenia to bardzo dobre prowadzenie na mokrej i suchej nawierzchni oraz odporność na aquaplaning.

Potenza RE050A według Auto Świat i AutoZeitung: Szczególnie godna polecenia.

Bridgestone Potenza RE050A Niemiecka prasa motoryzacyjna przetestowała także sportową oponę Bridgestone klasy high-performance - Potenzę RE050A. Po przetestowaniu siedemnastu różnych marek opon (225/45 R17 z indeksem Y/W) na Mercedesie klasy C320, największy tygodnik motoryzacyjny Auto Świat, umieścił oponę Potenza RE050A na podium z rekomendacją „szczególnie godna polecenia”. Magazyn AutoZeitung był następnym, który przetestował szesnaście najlepszych marek opon. Na podstawie wyników testu oponę Potenza RE050A (opony 225/45R 17Y na VW Golf V FSI 170 KM) uznano za: szczególnie godną polecenia i dobrą na suchej nawierzchni.

Bridgestone prowadzi także w testach skandynawskich
Turanza ER300 to numer 1 pośród dwunastu marek przetestowanych przez magazyny Auto Motor i Sport w Szwecji oraz Tekniikan Maailma w Finlandii.

Turanza ER300 według szwedzkiego Auto Motor i Sport: Bez słabych punktów, bez kompromisów.
W teście opon 205/55 R16 na Audi A3 125 KM, szwedzki magazyn motoryzacyjny Auto Motor & Sport wybrał oponę Turanza ER300 numerem 1 spośród dwunastu testowanych marek i przyznał jej pełną ocenę 5 gwiazdek. Turanza jest łatwa w prowadzeniu dzięki szybkim reakcjom na ruchy kierownicy i doskonałym możliwościom na wszystkich nawierzchniach. Bridgestone zdołał zrównoważyć właściwości opony bez potrzeby wprowadzania jakichkolwiek kompromisów - komentuje szwedzkie wydawnictwo.

Turanza ER300 według finlandzkiego Tekniikan Maailma: Doskonale wyważone osiągi Bridgestone były godne podziwu.
Czołowy fiński magazyn motoryzacyjny, chwali opony Turanza za ich wszechstronne osiągi i stawia je na szczycie w swojej klasie. Doskonale wyważone osiągi Bridgestone były godne podziwu. Opona zdobyła maksymalną ilość punktów tylko w kilku kategoriach testu, ale zawsze była blisko najwyższej lokaty. Najlepszą stroną Bridgestone jest łatwe prowadzenie. Szybko reaguje na zmianę kierunku, bez zbyt ostrych zachowań. Dzięki anonimowej decyzji wszystkich kierowców testowych, prowadzenie na Bridgestone Turanza ER300 na suchym asfalcie okazało się najlepsze w grupie.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj