Nowa opona do naczep Continental HTR2

Opona do przyczep HTR2 firmy Continental wprowadzana jest na rynek jako pierwszy produkt z nowej generacji opon do pojazdów ciężarowych.

Inteligentna konstrukcja opony wyznacza nowe standardyUniwersalna opona przeznaczona do eksploatacji na krótkich i długich dystansach charakteryzuje się jakością dającą jej wyraźną przewagę nad innymi produktami: jej zoptymalizowana waga pozwala maksymalnie wykorzystać ładowność pojazdu, a wzmocniona mieszanka gumowa bieżnika znacznie wydłuża przebiegi. Zmniejszone opory toczenia zapewniają najniższe zużycie paliwa w tej klasie produktów. Czynniki te, wraz ze znakomitym przystosowaniem opony HTR2 do bieżnikowania, wydatnie przyczyniają się do poprawy ekonomiki transportu.
Mimo nienajgorszej koniunktury w branży logistycznej, nadal zmaga się ona z nieustannie rosnącymi kosztami. Ogumienie parku pojazdów to około 3 procent kosztów operacyjnych. Rodzaj zastosowanych opon wpływa także na zużycie paliwa – jedna trzecia tankowanego paliwa służy wyłącznie do wytworzenia energii potrzebnej na pokonanie oporów toczenia. Tu właśnie ujawniają się zalety opony do przyczep HTR2. Na osie, które muszą przenosić największą masę w czasie transportu, zakładane są przede wszystkim opony Continental ze zoptymalizowanymi oporami toczenia. Nowe ogumienie do naczep charakteryzuje się o 5 procent niższymi oporami toczenia w porównaniu z poprzednią generacją produktu, a także znakomitymi właściwościami eksploatacyjnymi. HTR2 będą początkowo dostępne w wersji uniwersalnej 385/65 R 22.5, która jest w sprzedaży już teraz.

Większe przebiegi dzięki nowej technologii
Continental HTR2 Nowy typ stalowego pasa stabilizującego usztywnia konstrukcję opony HTR2, ograniczając do minimum opory toczenia i poprawiając wytrzymałość osnowy. Wzmocniona stalą konstrukcja stopki lepiej znosi wypadkową sił działających na naczepę i gwarantuje bezpieczne osadzenie opony. Bieżnik HTR2 zawiera o 20 procent więcej gumy, a jego efektywna głębokość wzrosła do 17 milimetrów. Większa powierzchnia kontaktu zapewnia doskonałe własności eksploatacyjne i równomierne zużywanie się opony. HTR2 wytrzymują najdłuższe przebiegi w tej klasie produktów – jest to możliwe dzięki znacznej rezerwie materiału. Zaletą dla klientów będą niższe koszty eksploatacji. Na szczególną uwagę zasługuje budowa warstwy butylowej: opatentowana technologia „Air-Keep” zapewnia znacznie lepszą szczelność dyfuzyjną niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań. Oznacza to, że HTR2 utrzymuje ciśnienie na optymalnym poziomie nawet o 50% dłużej. Jednocześnie nowa opona do naczep jest dużo mniej wrażliwa na proces starzenia się.
Przy projektowaniu opony skupiono się na jej masie. Obniżona masa HTR2 sprawia, że doskonale nadaje się ona do naczep. Wreszcie, po wycofaniu z eksploatacji, całkowity koszt jej użytkowania okazuje się zdecydowanie najniższy. Dzięki wysokiej jakości osnowy, opona ma szanse na „drugie życie” po regeneracji oraz osiąga rekordowe przebiegi. Takie opony sprzedawane są pod marką CONTIRE i nadal charakteryzują się niskimi oporami toczenia i obniżoną masą.

Przy docelowym poziomie rocznej sprzedaży powyżej 26,4 miliardów € w roku 2008, Continental Corporation jest jednym z głównych dostawców przemysłu motoryzacyjnego na świecie. Jako dostawca układów hamulcowych, zespołów i komponentów do układów napędowych i podwozi, oprzyrządowania, rozwiązań z zakresu infotainment (info-rozrywki), elektroniki samochodowej, opon i części z elastomerów technicznych, koncern przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochrony globalnego klimatu. Continental jest również profesjonalnym partnerem w zakresie sieciowej komunikacji samochodowej. W niemal 200 oddziałach koncernu rozlokowanych w 36 krajach zatrudnionych jest obecnie około 150.000 osób.
Oddział produkcji opon jest oficjalnym sponsorem mistrzostw UEFA EURO 2008TM. Bliższe informacje można znaleźć na stronach internetowych www.ContiSoccerWorld.de , www.contifanworld.comoraz www.conti-online.com.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj