Rewolucyjna technologia Bridgestone na Węgrzech

3 kwietnia w Tatabánya na Węgrzech otwarto pierwszą w pełni zautomatyzowaną fabrykę opon należącą do Bridgestone Europe, wyspecjalizowaną w produkcji opon wysokich osiągów.

Odsłanięcie tablicy pamiątkowej podczas ceremonii otwarcia.Kompleks o wartości 190 milionów euro już w 2009 roku będzie produkował dziennie 8000 sztuk opon radialnych wysokich osiągów do samochodów osobowych i małych samochodów dostawczych.
Nowa fabryka w Tatabánya pracuje przy zastosowaniu rewolucyjnej technologii BIRD (BridgestoneInnovative and Rational Development). To drugi przypadek wykorzystania tej technologii poza Japonią (korzysta z niej również fabryka w Monterrey w Meksyku, otwarta w listopadzie 2007).

Tradycyjna ceremonia rozbijania beczki sake. System produkcji BIRD automatyzuje cały proces produkcyjny, od przetwarzania materiałów do końcowej kontroli gotowych opon. W porównaniu do istniejących systemów zwiększa wydajność produkcji o prawie 100% oraz podnosi jej jakość, szczególnie w zakresie jednorodności i wyważenia opon. System jest kompaktowy – zdolny do szybkich zmian wzorów bieżników i produkcji niewielkich partii produkcyjnych, a co najważniejsze minimalizuje wpływ produkcji opon na środowisko.
Fabryka w Tatabánya to wizytówka zaawansowanych technologii Bridgestone - powiedział podczas ceremonii Takashi Urano, Prezes i Członek Zarządu Bridgestone Europe.

FAKTY I LICZBY
Nazwa oficjalna: Bridgestone Tatabánya Termelő Kft.
Położenie: Környe, koło Tatabánya, Węgry
Początek produkcji: styczeń 2008
Ukończenie budowy: koniec 2007
Powierzchnia: około 66 hektarów
System produkcji: w pełni zautomatyzowany system BIRD
Produkty: Opony radialne do samochodów osobowych i małych samochodów dostawczych
Kwota inwestycji: 190 milionów euro
Zatrudnienie: 200 osób
Wydajność produkcji: około 8.000 opon/dzień w 2009
Właściciel: Bridgestone Europe NV/SA 100%

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj