Fulda sponsorem czarnego Jaguara

Marka Fulda to nie tylko niemiecka technologia, ale również czarny i dynamiczny charakter.

Fulda - Jaguar BeataZafascynowały nas piękne, tajemnicze, mocne i niezwykle wytrzymałe czarne jaguary. Dlatego też naszym znakiem firmowym jest jaguar, uosobienie szybkości, precyzji i czarnego charakteru.
W tym roku wzięliśmy udział w akcji honorowej adopcji i zostaliśmy sponsorem czarnej jaguarzycy z warszawskiego ZOO, Beaty. Zapewniamy jej dobre pożywienie, dbamy o warunki, w których żyje. Jeśli Beata będzie miała potomstwo (zwykle na świat przychodzi dwoje, troje kociąt), jedno z nich otrzyma imię Fulda.
Jaguary mają najmocniejsze szczęki z wszystkich ssaków kotowatych, pod tym względem przewyższają nawet lwy. Siła tych szczęk pozwala na przegryzienie skorupy żółwia. Są niezwykle mocno umięśnione ze stosunkowo krótkimi, masywnymi i silnymi kończynami, uzbrojonymi w pazury, i potężną klatką piersiową. Preferują obszary zasobne w wodę, podtapiane okresowo lasy i krzaczaste zarośla nad brzegami rzek.
Jaguary:
- mierzą nawet 2 metry, ich ogon może urosnąć do 90 centymetrów
- chodzą po drzewach bez jakichkolwiek przeszkód
- są świetnymi pływakami
- znakomicie widzą w nocy, a w ciągu dnia wylegują się w jaskiniach lub innych zacisznych miejscach
- polują zwykle nocą, starając się bezszelestnie podejść do ofiary i szybko wbić kły w kark, szyję albo głowę
- w czasie polowania skaczą za zdobyczą na odległość 15 m i wysokość 6 m, dopadając ptaki lub małpy siedzące na gałęziach drzew
- żywią się zwykle dużymi ssakami, atakują także krokodyle i ryby
- na krótkich odcinkach mogą bardzo szybko biegać.

Czarne jaguary to rzadka, melanistyczna odmiana tych drapieżników (formy melanistyczne to takie, które z powodu podwyższonego poziomu melaniny – ciemnego pigmentu – są brunatne lub czarne).

Beata w naturze

Źródło: Fulda
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj