Michelin Agilis - nowość do samochodów dostawczych

Michelin wprowadza na rynek nową generację opon Agilis przeznaczonych do samochodów dostawczych. Najnowszy model stworzono z myślą o jak największych oszczędnościach, bezpieczeństwie i trwałości.

Agilis Nowa opona Michelin Agilis jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników samochodów dostawczych. Z przeprowadzonych wśród nich badań wynika, najbardziej pożądaną cechą opony (74% respondentów) jest jej wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa. Kolejne, równie ważne elementy to skrócenie drogi hamowania w różnych warunkach drogowych (69%) i odporność na uszkodzenia boków opony (52%).

Opona Michelin Agilis Michelin Agilis, dzięki oparciu o nieznane dotychczas w tej klasie rozwiązania technologiczne, wpływa pozytywnie na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych. Nowy model ma właściwości pozwalające nie tylko na ograniczenie spalania, ale i na zwiększenie jego żywotności o 30% w stosunku do opony poprzedniej generacji. Wszystko to sprawia, decydując się na zakup nowego Agilisa możemy zaoszczędzić nawet wydatków na ogumienie i paliwo. Taki wynik jest możliwy dzięki zastosowaniu technologii „Durable Contact Patch”, zapożyczonej wprost z opon do samochodów ciężarowych. Rozwiązanie to umożliwiło osiągnięcie bardziej prostokątnej powierzchni kontaktu opony z jezdnią, co przekłada się na równomierne i wolniejsze ścieranie bieżnika. Dzięki odpowiedniej sztywności bieżnik Michelin Agilis odkształca się w mniejszym stopniu, co wpływa na zmniejszenie oporów toczenia, a co za tym idzie i spalania paliwa.

Kolejną innowacją zastosowaną w nowej generacji Michelin Agilis jest „Durable Security Compound”, czyli mieszanka zapożyczona z opon Michelin do samochodów osobowych. Zapewnia niezmienną sztywność bieżnika przez cały okres użytkowania ogumienia. To rozwiązanie, w połączeniu z dużą i prostokątną powierzchnią kontaktu opony z jezdnią procentuje wysokim poziomem bezpieczeństwa na każdym kolejnym pokonywanym kilometrze. Potwierdzają to wynikitestu Michelin, który wykazał, nowa opona zapewnia drogę hamowania na mokrej nawierzchni o 3 metry krótszą jej poprzedniczka.
Do wykorzystania w pełni potencjału długowieczności nowego modelu opony zastosowano w niej rozwiązania zapewniające ochronę przed uszkodzeniami. Nowa Michelin Agilis, tak jej poprzedniczka, jest wyjątkowo odporna na uderzenia, dzięki zastosowaniu w niej dwuwarstwowej konstrukcji. Dodatkowo, aby ochronić bok opony, użyto 8 specjalnych wzmocnień zabezpieczających przed otarciami o krawężniki i inne przeszkody, będące zmorą kierowców samochodów dostawczych.

Michelin Agilis najnowszej generacji będzie dostępny na rynku w następujących rozmiarach:
Szerokość: od 195 do 235 mm
Profil: od 75 do 65
Średnica osadzenia: od 14 do 16 cali
Indeksy prędkości R, S, T

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj