Aktualności, promocje...

Hankook wyposaży elektrycznego Volkswagena ID. Buzz

Modelem ID. Buzz – wzorowanym na kultowym „Buliku” – Volkswagen wyznacza trendy dla ery pojazdów elektrycznych. Aby zapewnić idealną całość, producent samochodów z Wolfsburga stawia również na opony premium firmy Hankook.

Hankook wyposaży elektrycznego Volkswagena ID. Buzz

W nowym modelu zastosowano oponę Ventus S1 evo 3 ev, opracowaną specjalnie dla oryginalnego wyposażenia pojazdów zasilanych akumulatorowo. Dla dostawczego ID. Buzz Cargo dostępne są wyłącznie 18-celowe opony podstawowe, natomiast elektrycznego busa ID. Buzz można również zamówić z ogumieniem w wersji 21-calowej. W tym połączeniu swoją premierę ma również pierwsza opona premium Hankook do samochodów osobowych z indeksem nośności „HL”. Jednym ze szczególnych wyzwań podczas trwającej około dwóch i pół roku fazy rozwojowej było dostosowanie opon do bardzo wysokiej dopuszczalnej masy całkowitej VW ID. Buzz i mimo to doskonałej dynamiki jazdy na poziomie samochodu osobowego.

„Hankook i Volkswagen współpracują z powodzeniem od wielu lat. Opracowanie opon do VW ID. Buzz to kolejny istotny krok w tej współpracy. Jesteśmy dumni, że ten nawiązujący do popularnego na całym świecie kultowego „Bulika” pojazd jest fabrycznie wyposażony w opony Hankook” – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe.

Wzorowe pod względem oporów toczenia, masy, nośności i komfortu
Za sprawą 18-calowej wersji Ventus S1 evo 3 ev firma Hankook dostarcza rodzinie ID. Buzz oponę o wzorcowych właściwościach na każde warunki. Opona klasy premium, zaprojektowana specjalnie dla pojazdów elektrycznych, pewnie przenosi ponadprzeciętnie wysoki moment obrotowy na drogę, co jest niezbędne w nowym Volkswagenie ID. Buzz, który przy masie własnej pojazdu dostawczego ma dynamikę jazdy samochodu osobowego.

Dodatkowo opona klasy premium charakteryzuje się doskonałą stabilnością. Podstawą wytrzymałego korpusu opony Ventus S1 evo 3 ev jest dwuwarstwowa osnowa wykonana ze specjalnie opracowanego włókna o wysokiej wydajności, które doskonale łączy stabilność i niską masę. Tym samym Ventus S1 evo 3 ev waży stosunkowo niewiele w stosunku do swoich rozmiarów. Do tego dochodzą zalety starannie dostosowanej konstrukcji profilu, która zapewnia doskonały komfort akustyczny. W rezultacie emisja hałasu, która w pojazdach elektrycznych i tak jest na niskim poziomie, ulega dodatkowemu obniżeniu.

Inną cechą opony Ventus S1 evo 3 ev jest wysoka odporność na ścieranie, co jest zasługą mieszanki bieżnika zaprojektowanej specjalnie pod kątem wysokich momentów napędowych. Również w kwestii oporów toczenia Ventus S1 evo 3 ev we wzorowy sposób spełnia wymogi zawarte w specyfikacji technicznej. Tym samym opona z oznaczeniem A w zestawieniu z porównywalną oponą z oznaczeniem B może przyczynić się do zwiększenia zasięgu nawet o 30 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora.

W oponie o rozmiarze 21 cali dla VW ID. Buzz ze względu na zmniejszoną wysokość ściany bocznej zastosowano ponadto dodatkowe wzmocnienie na bazie stali w obszarze stopki, co przyczynia się do jeszcze większej sztywności ściany bocznej. Zapewnia to wyjątkowo dynamiczną, bezpośrednią reakcję na ruchy kierownicą. Wreszcie cechą charakterystyczną wersji 21-calowej jest zoptymalizowany pod względem aerodynamiki kontur rantu ochronnego felgi, co również przyczynia się do zwiększenia zasięgu.

Pierwsza opona do samochodów osobowych Hankook z indeksem HL
Za sprawą opony Ventus S1 evo 3 ev w wersjach HL 235/45 R21 104T XL i HL 265/40 R21 108T XL dla ID. Buzz firma Hankook po raz pierwszy prezentuje w swoim portfolio opony do samochodów osobowych z indeksem nośności „HL”. Kontekst: Najnowsza generacja samochodów osobowych i SUV-ów z napędem akumulatorowym o dużej mocy charakteryzuje się znacznie większą masą. Wymaga ona zastosowania opon o znacznie większej nośności przy tym samym ciśnieniu powietrza. Ventus S1 evo 3 ev firmy Hankook z łatwością radzi sobie z tym wyzwaniem, dzięki czemu VW ID. BUZZ może bez ograniczeń przenosić na drogę swoją dynamikę jazdy, wspieraną przez niski środek ciężkości.

„Opracowując opony o dużej nośności, Hankook dalej rozszerza swoją ofertę oryginalnego wyposażenia. Opona dostosowana do większej masy pojazdu, która w przypadku elektrycznych samochodów dostawczych ma duże znaczenie, w optymalny sposób wspiera właściwości jezdne VW ID. Buzz” – wyjaśnia Klaus Krause, kierownik Hankook Europe Technical Center w Hanowerze

Technologia SEALGUARD®: zrelaksowany i bez przebitych opon w trasie
Kolejnym elementem zwiększającym komfort i bezpieczeństwo w 21-calowych oponach Ventus S1 evo 3 ev dla VW ID. Buzz jest materiał uszczelniający Hankook SEALGUARD®, który automatycznie uszczelnia przebicia o średnicy do pięciu milimetrów w obszarze bieżnika opony. SEALGUARD®umożliwia na przykład kontynuowanie jazdy nawet w przypadku przebicia opony gwoździem. Dzięki temu w pojazdach wyposażonych w SEALGUARD®nie trzeba już przewozić koła zapasowego ani zestawu naprawczego, dzięki czemu w bagażniku jest więcej miejsca, zmniejsza się masa pojazdu i można uniknąć potencjalnie niebezpiecznej wymiany koła na poboczu drogi. Oprócz zalet w zakresie bezpieczeństwa, opony wyposażone w technologię SEALGUARD®firmy Hankook nadal zapewniają typowy dla siebie poziom komfortu, ponieważ ich podstawowa konstrukcja nie różni się od opon bez technologii SEALGUARD®.

Przegląd rozmiarów opon Hankook do Volkswagena ID. Buzz

Rozmiar

Typ

Technologia

Profil

235/60 R18 103T

Letnia VA

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

255/55 R18 105T

Letnia HA

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

HL 235/45 R21 104T XL

Letnia VA, nie dla Cargo

SEALGUARD®

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

HL 265/40 R21 108T XL

Letnia HA, nie dla Cargo

SEALGUARD®

Hankook Ventus S1 evo 3 ev

VA = oś przednia, HA = oś tylna

Wariant 21-calowy jest przeznaczony wyłącznie dla wersji osobowej ID. BUZZ i standardowo wyposażony w technologię ochrony przed przebiciem Hankook SEALGUARD ®.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych