Aktualności, promocje...

Hankook wygrywa w testach opon letnich

Hankook w opublikowanych niedawno niezależnych testach opon letnich przeprowadzonych przez liczne europejskie media branżowe przekonał ekspertów swoimi oponami Ventus. I tak model Ventus S1 evo 3 SUV w testowanym rozmiarze 18 cali został wyróżniony przez Auto Bild Allrad jako „zwycięzca testu” i otrzymał ocenę „wzorowy”. Werdykt redakcji został podjęty na podstawie „najlepszych właściwości jezdnych w terenie i na suchych nawierzchniach” (Auto Bild Allrad, 4/2022). Również poza utwardzoną drogą wariant SUV flagowego modelu UHP (Ultra High Performance) okazuje się dobrym wyborem: „dobra trakcja na luźnym żwirze i błotnistym terenie” (4/2022).

Hankook wygrywa w testach opon letnich

„Nasza firma na całym świecie jest synonimem innowacyjnych i zorientowanych na przyszłość opon. Dlatego też niezmiernie cieszę się z wyróżnień od licznych europejskich mediów branżowych dla produktów z rodziny Ventus. Wyniki po raz kolejny pokazują, że opony Hankook to dobry wybór dla naszych klientów” – mówi Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe.

Wyniki testów opon letnich Hankook 2022

Medium

Profil

Testowany rozmiar

Wynik testu

Wydanie

Auto Bild Allrad

Ventus S1 evo 3 SUV

235/55R18 104W

Zwycięzca testu i Wzorowy

4/2022

Auto Bild

Ventus Prime 4

215/55R17 94W

Wzorowy

10.03.2022

auto motor und sport

Ventus S1 evo 3

245/45R19 102Y XL

Bardzo dobry

3/2022

sport auto

Ventus S1 evo Z

235/35ZR19 (91Y)

Dobry

4/2022

Ventus S1 evo 3 i Ventus S1 evo 3 SUVsą wyposażone między innymi w wysoce wytrzymały rdzeń stopki, który w połączeniu ze wzmocnioną ścianką boczną gwarantuje nie tylko sportowo-dynamiczne prowadzenie, ale także wysoką stabilność jazdy, stabilność kierunkową i precyzję kierowania, zwłaszcza przy dużych prędkościach. W szczególności skoncentrowano się na dalszych ulepszeniach w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni oraz prowadzenia i precyzji kierowania. Wielu renomowanych producentów samochodów używa tych opon jako oryginalnego wyposażenia swoich topowych modeli. Auto motor und sport potwierdza „bardzo krótką drogę hamowania na mokrym asfalcie, w dużej mierze pewne i przewidywalne zachowanie na mokrych zakrętach” oraz „pewność przy nagłych manewrach omijania” (auto motor und sport, 3/2022).

Nowy model Ventus Prime 4 w porównaniu ze swoim udanym poprzednikiem Ventus Prime 3 zachwyca jeszcze bardziej ulepszonymi właściwościami w praktycznie wszystkich istotnych aspektach. Prowadzenie i opór toczenia nowej generacji High Performance od producenta premium zostały dodatkowo zoptymalizowane. Inżynierom Hankook udało się również zwiększyć przebieg o przeszło jedną piątą w porównaniu do poprzednika, Ventus Prime 3. Decyduje o tym „High Mileage Compound Technology”. W swoim wielkim teście opon letnich Auto Bild opisuje Ventus Prime 4 słowami „nowy markowy produkt z doskonałym prowadzeniem na suchej i mokrej nawierzchni”, „krótka droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni” oraz „długi prognozowany przebieg” (Auto Bild, 10 marca 2022 r.).

Ventus S1 evo Z jako opona Ultra Ultra High Performance wyznacza nową erę w ofercie najbardziej zaawansowanych produktów firmy. Opracowana z myślą o wymagających supersportowych samochodach, które potrzebują dodatkowej przyczepności i prowadzenia bocznego, opona Ventus S1 evo Z w kwestii trwałości i bezpieczeństwa nie uznaje kompromisów. Model jest już stosowany jako oryginalne wyposażenie pojazdów BMW X3 M, BMW X4 M, Porsche Panamera i limitowanego Mini John Cooper Works GP. Do produkcji tych opon firma Hankook wykorzystała nowo opracowaną mieszankę wzbogaconą krzemionką, a wulkanizacja jest przeprowadzana w wyjątkowo łagodny sposób w niskiej temperaturze. Sport Auto określa profil jako „dynamiczny i sportowy”, a także „naprawdę bezpieczny podczas jazdy na mokrej nawierzchni dzięki bardzo dobrej ochronie przed aquaplaningiem” (sport auto, 4/2022).

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych