Aktualności, promocje...

Hankook w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu

Lamborghini Huracán GT3 EVO w rękach Hankooka i FFF Racing Team podczas 49 wyścigu ADAC TOTAL 24h na Nürburgringu. Producent opon klasy premium łączy siły z FFF Racing Team wspomaganym przez Lamborghini Squadra Corse - cieszący się powodzeniem departament na międzynarodowej scenie wyścigów GT3 - wyposażając zespół w swoje produkty Ventus Race z najwyższej półki oraz udzielając pomocy swoich inżynierów - a wszystko to z myślą o wyścigu enduro, który odbędzie się od 3 do 6 czerwca w górach Eifel.

Hankook w 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu

Ten kultowy, 24-godzinny maraton na 25,37-kilometrowym połączeniu Nordschleife i torze Grand Prix jest uważany za jeden z najbardziej wymagających wyścigów wytrzymałościowych tak dla ludzi, jak i dla maszyn, a także jest jednym z największych wydarzeń sportów motorowych na świecie.

Nowi partnerzy, którzy pojawią się na całodobowym wydarzeniu na Nürburgring jako Hankook FFF Racing Team, staną wcześniej przed wieloma wyzwaniami. Planowany jest udział w następujących wyścigach, wszystkich w ramach Nürburgring Endurance Series: 66 ADAC Westfalenfahrt (27 marca), 4-godzinny wyścig 45 DMV Nimex (17 kwietnia) oraz 62 Pucharze ADAC ACAS Eibach (1 maja). Te kultowe wyścigi pozwolą zespołowi na gruntowne przygotowanie Lamborghini Huracán GT3 EVO, by stało się jednym z liderów 24-godzinnego klasyka w Nürburgring.

„Europa jest naszym największym regionem i jednym z głównych rynków motoryzacyjnych” - powiedział Sanghoon Lee, prezes i dyrektor generalny Hankook Tire Europe. „Ze względu na to cieszymy się z możliwości zademonstrowania wydajności naszych produktów na jednym z największych wyścigów endurance na świecie. W zespole wyścigowym FFF mamy silnego partnera, wspólnie z którym zamierzamy kontynuować historię sukcesów firmy Hankook na Nürburgringu”.

Zespół wyścigowy FFF ACM został utworzony w 2014 roku, a dwa lata później oficjalnie znalazł się pod pieczą Lamborghini Squadra Corse, włoskiego oddziału sportów motorowych. Dzięki temu zespół odniósł pierwszy sukces, wygrywając w 2018 roku dwie serie: Super Trofeo Middle East i Blancpain GT Asia. Następnie, rok później, odnotował ogólne zwycięstwo w Driver and Team Championships podczas Blancpain GT Series. „Lamborghini Squadra Corse pomogło nam w bardzo krótkim czasie ugruntować pozycję czołowej drużyny na scenie wyścigowej GT3. Dzięki bogatemu doświadczeniu w wyścigach enduro - zwłaszcza na Nürburgringu - oraz używaniu opon Ventus Race, która sprawdziła się w wielu seriach, Hankook jest dla nas idealnym partnerem na 49 ADAC TOTAL 24h Race” - powiedział Songyang Fu, właściciel zespołu Hankook FFF Racing Team.

W ciągu ostatniej dekady firma Hankook konsekwentnie zwiększała zaangażowanie w sporty motorowe najwyższego szczebla, w skali globalnej, za sprawą czego jest obecnie partnerem wielu serii wyścigowych znanych na całym świecie. Pozycja sponsora i wieloletniego, wyłącznego dostawcy opon do zawodów, w tym do 24H Series powered by Hankook, pozwoliła tej firmie zdobyć bogate doświadczenie w wyścigach enduro. Od 2005 roku jest obecna na klasycznym, 24-godzinnym wyścigu na Nürburgringu, wyposażając samochody klasy premium wielu producentów.

Manfred Sandbichler, dyrektor Hankook Motorsport w Europie, powiedział: „Nürburgring jest dla Hankooka jak dom. Pokonaliśmy tu podczas testów niezliczoną ilość kilometrów i braliśmy udział w wielu wyścigach, we wszystkich warunkach pogodowych. Tutaj też rodzi się wiele naszych pomysłów na opony drogowe. Wieloletnie doświadczenie na tym torze w górach Eifel i wspólnie z FFF Racing Team, który odniósł wielki sukces w wyścigach GT3, nie możemy się już doczekać 49 edycji ADAC TOTAL 24h - zwłaszcza że Lamborghini Huracán GT3 EVO będzie nadawać tempo. Cieszę się z tego nowego partnerstwa i jestem przekonany o jego sukcesie na Nürburgringu, jednym z najbardziej prestiżowych i trudnych wyścigów wytrzymałościowych na świecie”.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych