Aktualności, promocje...

Hankook prezentuje futurystyczną wizję opon i mobilności

Producent opon Hankook ukazuje swoją futurystyczną koncepcję mobilności w projekcie „Design Innovation 2020”, przedstawiając dwukołowy pojazd o nazwie „HPS-Cell”.

Hankook prezentuje futurystyczną wizję opon i mobilności

„HPS-Cell” jest autonomicznym wózkiem napędowym, który można dołączyć do różnych kabin pasażerskich lub przestrzeni ładunkowych zwanych gondolami. Aby urzeczywistnić ten scenariusz, nakręcono filmy koncepcyjne i wyprodukowano prototypy, które można obejrzeć na oficjalnym kanale Hankook Tire na YouTube.

Hankook — producent opon premium — przedstawił na oficjalnym kanale YouTube projekt „Design Innovation 2020”, w ramach którego nowo opracowane opony są innowacją w zakresie podróżowania i mobilności. Program „Design Innovation” rozpoczęto w 2012 r. Jest to projekt badawczo-rozwojowy organizowany co dwa lata we współpracy z jedną z wiodących uczelni projektowych na świecie. Wspólny projekt badawczy przedstawia futurystyczne koncepcje rozwiązań w zakresie podróżowania i mobilności, które stanowią odpowiedź na dzisiejsze wyzwania.

W ramach podprojektu „Urban Reshaping” profesorowie i studenci z Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Uniwersytetu w Cincinnati (Stany Zjednoczone) zajęli się przekształceniem miast i rekonfiguracją mobilności, która idzie w parze z tym rozwojem. Zamiast przedstawiać mobilność jako oddzielny cel sam w sobie, studenci opracowali scenariusz, który wizualizował ją jako część przestrzeni życiowej z rozszerzoną infrastrukturą automatyki i najnowocześniejszymi technologiami, jak np. technologia przyjazna środowisku, autonomiczna jazda samochodu i sztuczna inteligencja (AI). Następnie projektanci i inżynierowie firmy Hankook rozwinęli te koncepcje, aby uczynić je bardziej wizjonerskimi.

Sercem tej wizji jest dwukołowy wózek modułowy „Hankook Platform System (HPS)-Cell”. „HPS-Cell” to pojazd autonomiczny, wykorzystujący technologię mobilności elektrycznej HEM (Hankook Electric Mobility Technology). Przeznaczenie wózka zależy od tego, z czym go połączymy — z kabiną pasażerską lub przestrzenią ładunkową — tzw. gondolami. Jeśli oddzielimy wózek od gondoli, okazuje się, że centrum mobilności stanowią opony.

W wózku „HPS-Cell” zastosowano opony bezpowietrzne. Wykorzystano czujniki, które w czasie rzeczywistym identyfikują bieżnik opony i warunki drogowe, a także reagują na ryzyko zużycia i zmieniają wzór bieżnika w zależności od stanu drogi, wykorzystując regulowane koła i zoptymalizowaną infrastrukturę.

Aby wprowadzić w życie koncepcyjną oponę i wózek „HPS-Cell”, przygotowano film poglądowy i wyprodukowano prototyp pojazdu. Pozwoliło to na pokazanie, w jaki sposób mieszkańcy miast w 2040 roku mogą wykorzystać tego typu pojazd. W trakcie filmu wózki łączą się z gondolami o różnym przeznaczeniu, aby spełnić określone cele, np. aby przywieźć jedną osobę do pracy, kilka osób zabrać na wycieczkę rodzinną lub do zadań rolnictwa miejskiego. Wymienne gondole łączące się z jednym wózkiem napędowym „HPS-Cell” zapewniają maksymalną skalowalność i płynność ruchu drogowego w inteligentnych miastach przyszłych pokoleń. Film zostanie udostępniony w różnych międzynarodowych kanałach komunikacyjnych w celu zaprezentowania możliwości firmy Hankook w zakresie globalnych innowacji projektowych.

Hankook prezentuje futurystyczną wizję opon i mobilności

Jimmy Kwon, wiceprezes laboratorium Hankook Tire, powiedział: „Hankook Tire łączy nowe pomysły w naszej najnowocześniejszej technologii, aby zbadać koncepcje projektowe dla następnego pokolenia. Uważamy, że kreatywność jest pierwszym krokiem w kierunku urzeczywistnienia wyobraźni. Cieszymy się, że możemy zaprezentować tegoroczne prace, ponieważ mówią one wiele o istocie przyszłej mobilności, którą przewiduje Hankook”.

Hankook jest jednym z największych światowych producentów opon. Aktywnie reaguje na potrzeby szybko zmieniającego się świata przyszłej mobilności i umacnia swoją rolę w postępie technologicznym. Firma stale rozwija technologie, wykorzystując własną sieć badawczo-rozwojową oraz zaawansowany technologicznie ośrodek badawczy Hankook Technodome, który pełni tu kluczową rolę. Firma Hankook realizuje również przyszłościowe projekty takie jak kampania „The Next Driving Lab”, w ramach której można doświadczyć nowych, nadzwyczajnych wrażeń z jazdy dzięki zastosowaniu futurystycznych opon.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych