Aktualności, promocje...

Hankook wprowadza nową oponę całoroczną pod marką Laufenn

Producent opon Hankook dodał do swojej oferty opon marki Laufenn całoroczny bieżnik dla samochodów osobowych oraz małych i średnich SUV-ów. Działanie to jest częścią nieustannej globalnej ekspansji firmy Hankook dla jej drugiej marki: Laufenn, wprowadzonej na rynek w 2015 roku. Całkowicie nowy Laufenn G FIT 4S będzie początkowo dostępny na rynku europejskim w popularnych rozmiarach od 13 do 18 cali.

Opona Laufenn G FIT 4S

Hankook, producent opon klasy premium, zapowiada dodanie do portfela marki Laufenn nowej opony całorocznej do samochodów osobowych oraz małych i średnich SUV-ów. Laufenn G FIT 4S ma poszerzające się rowki oraz wykorzystuje w swojej konstrukcji mieszankę krzemionkową o wysokiej przyczepności, co zapewnia stabilną jazdę w regularnie występujących w Europie różnych zakresach temperatur. Dzięki tej marce Hankook Tire oferuje konsumentom szereg nowoczesnych opon przeznaczonych dla samochodów osobowych i SUV-ów, dostosowanych do różnych stylów życia, a przede wszystkim spełniających wymagania kierowców zwracających uwagę na cenę. Nowy Laufenn G FIT 4S opracowano z myślą o oszczędnych kierowcach, szukających opon dających bezpieczeństwo jazdy przez cały rok na obszarach miejskich i nizinach, z różnych powodów unikających wymiany opon dwa razy w roku.

„Nasza marka Laufenn będzie dalej rozwijana i starannie rozszerzamy jej portfel produktów tam, gdzie jest to konieczne i gdzie istnieje popyt rynkowy na nie” - wyjaśnia Sanghoon Lee, prezes Hankook Tire Europe. „Dodanie do oferty całorocznej opony Laufenn dla samochodów osobowych i SUV-ów jest wynikiem rosnącej popularności tego segmentu, szczególnie w Europie Środkowej i Zachodniej”.

Zastosowanie w mieszance bieżnika nowej opony Laufenn G Fit 4S krzemionki o wysokiej przyczepności i dodatków wzmacniających, w połączeniu z zaawansowaną technologią mieszania firmy Hankook, zapewnia niezawodny poziom przyczepności opon przez cały rok, szczególnie na drogach mokrych lub pokrytych błotem. Konstrukcja bieżnika w kształcie litery V obejmuje szerokie rowki odprowadzające wodę, które rozszerzają się w kierunku na zewnątrz, co przyspiesza odprowadzenie wody i błota, minimalizując ryzyko aquaplaningu.

Z kolei szerokie opasania w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanym profilem osnowy Laufenn G Fit 4S zapewniają stabilną jazdę i dobre właściwości prowadzenia, szczególnie podczas jazdy na suchej nawierzchni. To - w połączeniu z wypełniaczem stopki o wysokiej twardości - przekłada się na precyzyjną reakcję układu kierowniczego. Bezpołączeniowy (jointless) podkład bieżnika poprawia prowadzenie i zmniejsza zużycie opony oraz pomaga zmaksymalizować powierzchnię styku bieżnika z drogą nawet przy wyższych prędkościach. Z kolei wzmocniona drutówka oznacza elastyczność i jednorodność, dając płynność jazdy. Zazębiające się wzajemnieklocki w środkowej części bieżnika sprawiają, że są bardziej sztywne i dają dobrą stabilność zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni.

Na bieżniku stworzono półrowki ułożone pod różnymi kątami, aby zmaksymalizować efekt krawędziowania niezależnie od warunków i kątów skrętu. Liniowe lamele 3D w środku bieżnika opony zwiększają jej wydajność - szczególnie podczas jazdy w śniegu - bez utraty stabilności a z kolei faliste lamele 2D w obszarze barków opony zwiększają przyczepność na śniegu i podczas hamowania, a jednocześnie są w stanie blokować się podczas pokonywania zakrętów na suchej powierzchni.

Nowa opona Laufenn G FIT 4S posiada oznaczenie 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake), stosowany w oponach całorocznych na drogach europejskich. Początkowo będzie ona wprowadzana na rynek europejski w rozmiarach od 13 do 18 cali, w szerokościach bieżnika od 155 do 235 mm i profilach od 80 do 40, głównie jako wersje z dodatkowym obciążeniem o indeksach prędkości od T do Y.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych