Aktualności, promocje...

Bridgestone wyłącznym dostawcą opon do Maserati MC20

Bridgestone został wybrany jako wyłączny dostawca opon do MC20 – najnowszego sportowego supersamochodu Maserati. Najwyższej jakości opony Bridgestone Potenza przyczynią się do zwiększenia osiągów auta.

Bridgestone wyłącznym dostawcą opon do Maserati MC20

Przesuwanie granic możliwości

Na etapie rozwoju nowego MC20, marka Maserati potrzebowała sportowej opony klasy premium, która zapewniłaby wyjątkowe osiągi. Bridgestone, będąc wieloletnim partnerem Maserati, podjął wyzwanie i zaprojektował opony spełniające wszystkie wymagania producenta.

MC20 to połączenie najnowszych innowacji technicznych i inżynieryjnych Maserati. Najnowsze dzieło włoskiego producenta odzwierciedla zmianę, jakiej dokonała marka w zakresie osiągów. Bridgestone odegrał w tym procesie znaczącą rolę dzięki specjalnie opracowanym oponom Potenza. Charakteryzują się one asymetrycznym wzorem bieżnika, który równomiernie rozprowadza nacisk opony na podłoże i nową mieszanką zapewniającą lepszą reakcję układu kierowniczego i większą przyczepność na zakrętach. Dzięki połączeniu tych elementów stworzono oponę gwarantującą wysokie osiągi, która zapewnia optymalne połączenie kontroli, prędkości i stabilności.

Zwycięstwa we włoskich zawodach sportów motorowych

Wieloletnia współpraca producentów Bridgestone i Maserati ma swoje korzenie w historii sportów motorowych. Opony Potenza narodziły się w wyniku wieloletniej kooperacji Bridgestone z organizatorami Formuły 1. Dzięki wykorzystaniu opon Potenza w najnowszym modelu MC20 włoska marka może powrócić do swoich wyścigowych korzeni. To bardzo ważne, ponieważ osiąganie niezwykłych wyników zarówno na torze, jak i poza nim, jest wpisane w DNA obu firm.

W celu opracowania i przetestowania nowego MC20 i specjalnie zaprojektowanych do niego opon, obie firmy wykorzystały swoje centra badawczo-rozwojowe oraz przełomowe rozwiązania produkcyjne. Dzięki autorskiej technologii wirtualnego projektowania opon Bridgestone skrócił czas rozwoju produktu. Jednocześnie ograniczył jego wpływ na środowisko poprzez wykorzystanie mniejszej ilości materiałów i skrócenie czasu wprowadzenia projektu na rynek. W rezultacie oponę Potenza dedykowaną do MC20 wyprodukowano w ciągu około 24 miesięcy. Dla obu liderów branży najwyższy priorytet stanowi stosowanie innowacyjnych technologii nienaruszających równowagi ekologicznej, dlatego też w przyszłości planowane jest wprowadzenie elektrycznej wersji modelu MC20.

„Opony Potenza zostały zaprojektowane, przetestowane oraz wyprodukowane w Europie, tak, aby sprostać wysokim wymaganiom Maserati. Przy okazji naszej kolejnej już współpracy z Maserati, opracowaliśmy specjalną oponę Potenza, która ma sprawić, że model MC20 będzie mógł spełnić oczekiwania dotyczące mocy, kontroli i sportowych możliwości pojazdu”– powiedział Steven De Bock, VP Consumer Replacement and OE w Bridgestone EMIA.

„MC20 stanowi najnowszy rozdział historii współpracy Bridgestone i Maserati. Nasze firmy łączy ta sama fascynacja innowacyjnością i dążenie do doskonałości. Chcemy oferować naszym klientom produkty najwyższej jakości, które gwarantują wyjątkowe rezultaty. Zaprojektowane we Włoszech, zarówno nowe Maserati MC20, jak i opony Bridgestone Potenza, stanowią idealne połączenie. Bridgestone zaprojektował oponę sportową, która jest w stanie wesprzeć i zwiększyć niezwykłe możliwości MC20”– powiedział Federico Landini z Maserati Vehicle Line Executive sports cars.

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych