Aktualności, promocje...

Hankook przyszłym partnerem-dostawcą opon do Formuły E

Dzisiaj FIA (Federation Internationale de l 'Automobile) potwierdziła, że Hankook Tire & Technology, w wyniku przetargu i zgody FIA World Motor Sport Council, zostaje partnerem Gen3 Mistrzostw Świata ABB FIA Formuła E. Wyposażenie pierwszych i jedynych na świecie wyścigów samochodów elektrycznych w opony Hankooka będzie stanowić główny temat międzynarodowej kampanii firmy w zobowiązaniu się na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Hankook przyszłym partnerem-dostawcą opon do Formuły E

Hankook, producent opon klasy premium, będzie przyszłym dostawcą opon i partnerem technologicznym na Mistrzostwach Świata ABB FIA Formuła E. Po wprowadzeniu opon Gen3, każde ze spektakularnych wyścigów w ramach tych mistrzostw rozgrywanych w miastach na całym świecie szczycić się będzie tym, że biorące w nich udział pojazdy wyposażone są w opony wyprodukowane w sposób zrównoważony dla środowiska, długotrwałe i energooszczędne.

„Wszyscy nasi pracownicy na całym świecie są bardzo dumni z tego, że firma Hankook została wybrana przez FIA w wyniku procedury przetargowej i zatwierdzona przez FIA World Motor Sport Council jako przyszły partner w dziedzinie opon i technologii na Mistrzostwa ABB FIA Formuła E. Zbiega się to w czasie z ruchem Formuły E w kierunku zrównoważonego wzrostu, zatem cieszymy się, że będziemy towarzyszyć jej jako partner Gen3” - powiedział Sooil Lee, prezes i dyrektor generalny Hankook Tire & Technology. „Imponujące jest to, w jaki sposób mistrzostwa FIA i ABB FIA Formuła E zajmują się zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem powietrza w naszych środowiskach miejskich, promując przyjęcie pojazdów elektrycznych za pośrednictwem tej całkowicie ‘elektrycznej’ serii wyścigów i zwracając na nie uwagę szerokiej publiczności na całym świecie”.

Wiodący producenci samochodów elektrycznych już fabrycznie wyposażają swoje pojazdy w dostosowane do ich potrzeb opony ev (ev: pojazdy elektryczne) produkowane przez Hankook. Firma ta przyłączy się teraz do działań Formuły E na rzecz stworzenia lepszego, czystszego świata, dostarczając opony zorientowane na przyszłość, przygotowane specjalnie do wszystkich wyścigów Formuły E, a także dzieląc się swoją wiedzą techniczną. Opony te szczycą się innowacyjną technologią oraz mają właściwości pozwalające na doskonałe prowadzenie zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Ich charakterystyka obejmuje także niski opór toczenia, odpowiedni do zwiększenia wydajności pojazdów elektrycznych, a ponadto zapewnią długą wydajność, gdyż zawierają materiały pochodzące z biomasy i zrównoważony kauczuk.

Firma Hankook Tire & Technology od dawna angażuje się w zrównoważone i przyjazne dla środowiska projekty związane z przejęciem odpowiedzialności społecznej. Jej cele biznesowe od dawna to odzwierciedlają. Warto nadmienić, że niedawno wyróżniono ja Platynową Nagrodą - najwyższym zaszczytem renomowanej agencji ratingowej CSR EcoVadis. Od 2016 roku jest także stale wpisana na listę wpływowych firm Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World) i jest obecnie jednym z trzech producentów opon oraz jedyną firmą z azjatycką siedzibą w branży zaopatrzenia motoryzacyjnego.

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych