Aktualności, promocje...

Opona Bridgestone Coach-AP 001, stworzona dla osiągów, zaprojektowana dla komfortu

Bridgestone, wprowadził swój pierwszy model opon dedykowany wyłącznie segmentowi autokarowemu, COACH-AP 001. Doskonałe oznaczenia w zakresie oporów toczenia oraz hałasu przejazdu, jak również wysoka wydajność w warunkach mokrych i zimowych sprawiają, że COACH-AP 001 firmy Bridgestone jest opłacalnym wyborem dla menedżerów flot autokarowych, maksymalizującym komfort bez uszczerbku dla bezpieczeństwa.

Stworzone dla osiągów, zaprojektowane dla komfortu: opony autokarowe Bridgestone Coach-AP 001

Odpowiedź na wyzwania transportu pasażerskiego
Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie w branży transportu pasażerskiego minimalizacja kosztów operacyjnych przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest jednym z najważniejszych aspektów, na których koncentrują się floty autokarowe. W połączeniu z coraz bardziej restrykcyjnymi regulacjami europejskimi dotyczącymi emisji CO 2i hałasu oraz wszechobecnym zapotrzebowaniem na zwiększone bezpieczeństwo drogowe, skutkuje to pełnym wyzwań okresem dla operatorów flot. Wobec tych wyzwań Bridgestone wprowadza COACH-AP 001 – zaawansowaną technologicznie oponę, oferującą flotom autokarowym wydajność, bezpieczeństwo oraz komfort.

COACH-AP 001, nowa generacja opon autokarowych Bridgestone, wykorzystuje nowo opracowany wzorzec bieżnika z niskim oporem toczenia, czego wynikiem jest doskonała etykieta UE klasy B w zakresie efektywności paliwowej dla zmniejszenia emisji CO 2oraz sumarycznych kosztów właścicielskich działalności flotowej.

Podobnie jak w przypadku emisji CO 2, w ślad za rozporządzeniem wprowadzonym w 2014 r. instytucje UE wywierają na branżę motoryzacyjną presję w celu redukcji hałasu wytwarzanego przez pojazdy. Jednakże w szczególności dla flot autokarowych redukcja hałasu jest jeszcze większym priorytetem, jako że zwiększa ona komfort pasażerów. COACH-AP 001 została zaprojektowana z myślą o redukcji hałasu, osiągając znakomity wynik hałasu przejazdu na poziomie jedynie 69 decybeli.

Komfort pasażerów jest jednym z kluczowych priorytetów dla flot autokarowych, ale bezpieczeństwo tych pasażerów jest numerem jeden. Z tego powodu oponę COACH-AP 001 zaprojektowano w taki sposób, aby oferowała doskonałe osiągi w każdych warunkach pogodowych. Oponie przyznano etykietę UE klasy B dla przyczepności na mokrej nawierzchni. Uzyskała ona także oznaczenie 3PMSF i M+S z pełnym przygotowaniem na warunki zimowe.

“Obecnie floty napotykają większe wyzwania niż kiedykolwiek wcześniej. Jednakże na tym rynku, segment transportu pasażerskiego również napotyka własne przeszkody,” powiedział Steven De Bock, Dyrektor ds. Sprzedażowych i Operacyjnych Produktów Komercyjnych w Bridgestone EMEA. “Model COACH-AP 001 to opona, która zmniejsza całkowity koszt posiadania floty i maksymalizuje komfort bez uszczerbku dla bezpieczeństwa, pomagając naszym klientom flotowym odpowiadać na napotykane wyzwania.”

Gotowość na przyszłość łączności i konserwacji predykcyjnej
Podobnie jak w przypadku opon dla ciężarówek i autobusów w portfolio Bridgestone w roku 2019, wszystkie opony COACH-AP 001 będą identyfikowalne za pomocą systemu znakowania elektronicznego RFID (identyfikacji częstotliwości radiowej). Ponieważ portfolio cyfrowych rozwiązań mobilnych Bridgestone dla flot (teraz obejmujące także Total Tyre Care, FleetPulse, oraz, w wyniku nabycia TomTom Telematics przez Bridgestone, WEBFLEET) stale się rozwija, wdrożenie technologii RFID wprowadzi wartość dodaną dla klientów szukających opon zapewniających korzyści płynące z łączności oraz konserwacji predykcyjnej.

Bridgestone COACH-AP 001 – główny rozmiar 295/80R22.5 – zostanie wprowadzony w październiku 2019 r. Wszystkie opony COACH-AP 001, opracowane przez europejskie centrum badawczo-rozwojowe Bridgestone we współpracy z naszymi klientami flotowymi, są produkowane w Europie.

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych