Aktualności, promocje...

Nowa opona rolnicza Michelin o rewolucyjnej rzeźbie bieżnika

Michelin przedstawia oponę rolniczą Michelin RoadBib do ciągników o mocy powyżej 200 KM zaprojektowana z myślą o operatorach traktorów, którzy intensywnie użytkują maszyny na drogach. Opona zapewnia trwałość, oszczędność paliwa, wysoką trakcję i bezpieczeństwo. Michelin RoadBib powstała przy współpracy z rolnikami oraz operatorami maszyn .

Nowa opona rolnicza Michelin RoadBib o rewolucyjnej rzeźbie bieżnika

Ciągniki o dużej mocy, wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i na placach budowy, przez ponad 50 proc. czasu używane są na drodze. Stanowi to 80 proc. całego przebytego przez nie dystansu, a często do ciągników dodatkowo podpięte są ciężkie przyczepy i maszyny. Konstruktorzy działów badawczo-rozwojowych Michelin stanęli przed wyzwaniem opracowania rozwiązania o wysokiej trwałości, które będzie w stanie zapewnić trakcję na twardych i agresywnych drogach nieutwardzonych, ale równie dobrze sprawdzi się na miękkiej glebie pól uprawnych.

Michelin RoadBib posiada nową rewolucyjną rzeźbę bieżnika, która całkowicie różni się od wzorów dotychczas stosowanych w ogumieniu rolniczym. W bieżniku znajdują się 52 klocki połączone centralnym żebrem. Guma uformowana w ten sposób chroni glebę i plony przed ugniataniem oraz zapewnia o 20 proc. większą trwałość [1]. Ponadto w przypadku użytkowania ciągnika z przyczepą Michelin RoadBib pozwala na zmniejszenie o 5 proc. zużycia paliwa przy jednoczesnym obniżeniu poziomu wibracji i hałasu w kabinie pojazdu [2], dzięki czemu praca operatora jest dużo bardziej komfortowa. Ponadto w czasie pracy na polu opony zapewniają o 10 proc. wyższą trakcję [3].

W Europie opona Michelin RoadBib jest dostępna w dwóch rozmiarach:

  • 600/70 R30 158D/155E
  • 710/70 R42 173D/170E

[1] Wewnętrzne testy porównawcze z oponą Michelin MachXBib w analogicznym rozmiarze.

[2] Testy wewnętrzne przeprowadzone przez Michelin w czerwcu 2018 r. z wykorzystaniem ciągnika o mocy 215 KM wyposażonego w opony w rozmiarze 710/70 R 42 i ciągnącego przyczepę o wadze 19 ton.

[3] Wewnętrzne testy porównawcze przeprowadzone na suchej nawierzchni (ściernisko) w okresie sierpień-listopad 2017 r. przy wykorzystaniu opon w analogicznych rozmiarach.

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych