Aktualności, promocje...

Bridgestone odkrywa nowe możliwości dzięki wprowadzaniu na rynek innowacyjnego oryginalnego wyposażenia

Bridgestone, największy na świecie producent opon i wyrobów z gumy, jest również numerem jeden wśród dostawców opon dla BMW. Nowoczesna technologia produkcji opon pozwala Bridgestone osiągać doskonałe wyniki. Przykładem tego są nowe wersje BMW X5 serii 8 i serii 3, które posiadają opony Bridgestone jako oryginalne wyposażenie.

Opony Bridgestone Potenza S007 - prawa autorskie BMW

Opony dopasowane do całej gamy pojazdów
Liczba opon Bridgestone używanych przez BMW rośnie stale od czasu rozpoczęcia współpracy pomiędzy tymi dwiema firmami w 1995 roku. Obecnie Bridgestone dostarcza dla BMW na świecie oryginalne opony we wszystkich rozmiarach stosowanych w całej gamie modeli samochodów. Opony OE Bridgestone zostały opracowane indywidualnie dla każdego typu pojazdu – proces ten trwa zazwyczaj ponad dwa lata. Umożliwiło to Bridgestone zredukowanie oporu toczenia do niespotykanego wcześniej poziomu, zmniejszając zużycie paliwa i wydłużając żywotność opony. Jednocześnie Bridgestone kontynuuje działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, hamowania, prowadzenia i komfortu, nie wspominając już o technologii Run-Flat, dopracowanej tak, aby umożliwić pojazdom kontynuowanie jazdy w przypadku przebitej opony, ani o innowacyjnej technologii „ologic”, która została opracowana specjalnie w celu sprostania unikalnym wymaganiom pojazdów elektrycznych takich jak BMW i3.

Wspieranie luksusu nowej generacji
Podczas opracowywania oryginalnych opon dla BMW X5 jasnym było, że opony tego modelu muszą zapewniać wyjątkowo płynną jazdę. Firma Bridgestone precyzyjnie dostosowała opony tego SUV-a z napędem na cztery koła, do płynnej współpracy z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, tylnym zawieszeniem i regulowanym zawieszeniem pneumatycznym.

Po kompleksowym dopracowaniu i testach, osiem opon Bridgestone – w rozmiarach od 18" do 21” – zostało zatwierdzonych przez BMW jako wyposażenie oryginalne dla modelu X5 w Europie. Opona Alenza 001 została wybrana jako letnia, ze względu na jej doskonałe osiągi, znakomitą kontrolę i wyjątkową trakcję w mokrych i suchych warunkach. Opona Blizzak LM001, znana z wyjątkowej przyczepności i osiągów na śniegu oraz w deszczu ze śniegiem, została wybrana jako zimowa. Modele te wyposażone są w technologię Run-Flat firmy Bridgestone.

Projektowanie z myślą o komforcie i sportowym charakterze
Dla nowej serii 8 firma Bridgestone opracowała opony, które podkreślają komfort i sportowy charakter pojazdu. Zespół badawczo-rozwojowy Bridgestone dosłownie wrócił do punktu wyjścia, aby zaprojektować opony, które przerosną wszelkie oczekiwania. Wykorzystując innowacyjny proces mieszania, połączono unikalne materiały, aby stworzyć mieszankę gumową, która zapewni oponom doskonałą przyczepność na mokrej i suchej nawierzchni oraz sztywność, która ułatwi pokonywanie zakrętów i błyskawiczne reagowanie. Opony Turanza T005 i Potenza S007 zostały wybrane jako oryginalne wyposażenie w serii 8. Szereg wybranych modeli jest również wyposażonych w technologię Run-Flat.

Innowacyjne opony dzięki wirtualnemu projektowaniu
W przypadku opon najnowszego modelu BMW serii 3 firma Bridgestone wykorzystała oprogramowanie 3D Virtual Design do analizy i dopasowania kształtu opon oraz rozkładu ciśnienia. Metoda ta pozwoliła również na udoskonalenie przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni. Kolejnym elementem tej innowacji jest nowa mieszanka, która poprawia kontrolę temperatury i rozkład materiału w celu zwiększenia osiągów. Obniżono również opór toczenia do tego stopnia, że został oceniony jako najlepszy w swojej klasie.

Bridgestone jest bardzo zadowolony z tak pozytywnego odzewu. Opona Turanza T005 została wybrana jako opona letnia, Blizzak LM001 jako opona zimowa.

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych