Aktualności, promocje...

Bridgestone weźmie udział w misji eksploracji kosmosu

Firma Bridgestone Corporation ogłosiła, że wraz z Japońską agencją kosmiczną (JAXA i firmą Toyota Motor Corporation (Toyota) weźmie udział w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu. Celem ogłoszonej przez JAXA i Toyotę misji jest rozszerzenie działalności człowieka i rozwój w dziedzinie badań kosmosu. Zaangażowanie Bridgestone w misję polegać będzie na prowadzeniu badań nad charakterystyką opon, które mają zostać wykorzystane w załogowych ciśnieniowych łazikach, zapewniając lepszy kontakt łazików z powierzchnią księżyca.

Bridgestone weźmie udział w misji eksploracji kosmosu

Spółka współpracuje z obiema organizacjami przy badaniach dla kolejnej fazy eksploracji kosmosu przez człowieka, prowadzonych w ramach partnerstwa naukowo-badawczego z JAXA w XXI wieku dla celów badania obszaru kontaktu łazika z powierzchnią księżyca oraz pełni funkcję partnera technicznego przy projekcie łazika Toyoty.

Wiedza i doświadczenie Bridgestone w zakresie obszaru kontaktu opony z podłożem będą pomocne przy badaniu problemów dotyczących mobilności na powierzchni księżyca dzięki opracowaniu elastycznego koła odpowiedniego do wagi łazika, usprawniającego jego przyspieszanie i hamowanie, amortyzację wstrząsów i poprawiającego jego sterowność, co umożliwi łazikowi poruszanie się po powierzchni księżyca na odległości powyżej 10 000 km, co jest warunkiem niezbędnym do ukończenia misji.

Bridgestone weźmie udział w misji eksploracji kosmosu koło

Firma Bridgestone jest dumna ze swojego doświadczenia w obszarze rozwiązań dla niestandardowych problemów w zakresie mobilności i pragnie aktywnie uczestniczyć w międzynarodowej misji eksploracji kosmosu poprzez opracowanie obszaru kontaktu opony z podłożem zapewniającego działanie łazika nawet w trudnych warunkach, jakie panują na powierzchni księżyca.

„Prawdziwym zaszczytem dla nas jest współpraca z JAXA i Toyotą przy realizacji wyzwania, jakim jest eksploracja kosmosu”, powiedział Nizar Trigui, dyrektor ds. technologii w Bridgestone Americas, podczas sesji JAXA na 35 Sympozjum kosmicznym. „Uważamy, że nasze możliwości techniczne umożliwią nam opracowanie opony, która będzie spełniać swoje zadanie nawet w najtrudniejszych warunkach, jakie panują na powierzchni księżyca i która pozwoli człowiekowi osiągnąć wyższy poziom mobilności. Nasz założyciel, Shojiro Ishibashi, wierzył, że ważny jest udział w postępie i rozwoju społeczeństwa, a Bridgestone wypełnia to przesłanie poprzez Kreatywne pionierstwo (Shinshu-Dokuso), integralną część naszej korporacyjnej filozofii, umożliwiającej firmie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z myślą o przyszłości. Misja ta to dowód naszego zaangażowania i świadczy o aktywnej postawie Bridgestone na rzecz poprawy mobilności, warunków życia, pracy i odpoczynku ludzi.”

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych