Aktualności, promocje...

Michelin Primacy 4 - innowacyjna technologia bezpieczna do zużycia bieżnika

Na rynek trafia nowa letnia opona osobowa Michelin Primacy 4, która dzięki innowacyjnej konstrukcji zapewnia krótką drogę hamowania na mokrej nawierzchni aż do zużycia bieżnika do wysokości 2 mm. Nowa opona Michelin ma także oznaczenia ułatwiające kontrolowanie poziomu zużycia ogumienia. Z badań DEKRY wynika, że Michelin Primacy 4 cechuje trwałość większa o 18 tys. km od innych opon tego segmentu dostępnych na rynku.

Michelin Primacy 4 - innowacyjna technologia bezpieczna do zużycia bieżnika

Opona Michelin Primacy 4, która powstała po trzech latach prac konstrukcyjnych, zapewnia krótką drogą hamowania na mokrej nawierzchni, zarówno gdy jest nowa, jak i w trakcie użytkowania. Testy TUV SUD dowiodły, że droga hamowania opony nowej jest średnio o 0,9 m krótsza w porównaniu do opon konkurencyjnych marek w rozmiarze 205/55 R16 91V. Jeszcze lepsze wyniki odnotowano w trakcie użytkowania. Opona o głębokości bieżnika 2 mm hamuje o 2,8 m krócej od średniej wyników opon konkurentów [1] [2].

Opona Michelin Primacy 4 hamowanie na mokrej nawierzchni

Ten efekt udało się osiągnąć dzięki wykorzystaniu w mieszance gumowej elastomerów najnowszej generacji oraz optymalizacji konstrukcji bieżnika. Rowki bieżnika Michelin Primacy 4 są w przekroju bardziej prostokątne od tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu przestrzeń do odprowadzania wody zwiększyła się o 22 proc., co nawet przy 2-milimetrowym bieżniku podnosi jej odporność na aquaplaning.

Ponadto z testów DEKRY wynika, że trwałość Michelin Primacy 4 jest większa – średnio o 18 000 kilometrów [3] – od trwałości badanych opon bezpośrednich konkurentów.Dodatkowo w nowej oponie ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach zastosowano dodatkowe oznaczenia na dnie rowków. Dzięki nim kierowcy mogą łatwo i szybko określić poziom zużycia ogumienia.

Opona Michelin Primacy 4 trwałość

Michelin Primacy 4, która trafiła właśnie do sprzedaży, jest dostępna w 57 rozmiarach – od 205/55/R16 do 255/40/R18: 17 rozmiarów opon 16", 30 rozmiarów opon 17", 10 rozmiarów opon 18".

[1] Opona Michelin PRIMACY 4 205/55 R16 91V zarówno nowa, jak i zużyta do 2 mm głębokości bieżnika przewyższa osiągi określone progiem przyczepności na mokro wg regulaminu nr 117 EKG ONZ.

[2] Test hamowania na mokrej nawierzchni od prędkości 80 km/h do 20 km/h przeprowadzony przez TÜV SÜD na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: Michelin Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE.

[3] Test przeprowadzony przez Centrum Testów DEKRA na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: Michelin Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE. Test trwałości w przeciętnych warunkach rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km z przewidywaną trwałością do zużycia bieżnika do 1,6 mm.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych