Aktualności, promocje...

Hankook powiększa ofertę dla SUV klasy premium

Hankook po raz kolejny powiększa swoją ofertę dla segmentu samochodów sportowo-użytkowych. Oprócz wysokiego poziomu komfortu i bezpieczeństwa, sztandarowe opony Ventus S1 evo2 SUV, do stale rozwijającej się grupy samochodów sportowo-użytkowych, zapewniają również niezwykle niski opór toczenia. W ostatnim czasie koncern Daimler AG zdecydował się na wybór tego ogumienia jako oryginalnego wyposażenia swoich pojazdów.

Hankook powiększa ofertę dla SUV klasy premium

Firma Hankook, producent opon klasy premium, ponownie powiększa swoją ofertę skierowaną do segmentu samochodów wyczynowych, wprowadzając nowe wysokiej jakości ogumienie Ventus S1 evo² SUV. Opony te opracowano nie tylko z myślą o typowych aspektach związanych z komfortem i bezpieczeństwem wysokiej klasy pojazdów, takich jak precyzyjne sterowanie, doskonała skuteczność hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, wysoka stabilność kierunkowa czy niski hałas podczas jazdy. Inżynierom z firmy Hankook udało się także znacząco zmniejszyć opór toczenia. Osiągnięto to dzięki zastosowaniu nowoczesnej mieszanki polimeru styrenu i krzemionki o doskonałych właściwościach przyczepnych, która gwarantuje nie tylko zwiększoną przyczepność na mokrej nawierzchni, ale także większą zgodność z przepisami ochrony środowiska.

Przedsiębiorstwo dostarczy specjalną wersję wielokrotnie nagradzanych opon z serii Ventus do samochodów sportowo-użytkowych, o doskonałych parametrach przy niskim oporze toczenia, także do popularnych modeli Mercedes-Benz GLC i GLC Coupé. Producent wysokiej klasy samochodów ze Stuttgartu standardowo montuje ogumienie Hankook Ventus S1 evo² SUV w najnowszej generacji swoich średniej wielkości pojazdów typu SUV. Firma Hankook dostarcza ogumienie do modeli Mercedes-Benz GLC w rozmiarze 235/65R17 V MO i 235/60R18 V MO. Podczas testów wyróżniała się zwłaszcza wersja MO w rozmiarze 18 cali, głównie za sprawą niezwykle niskiego oporu toczenia. W związku z tym koncern Daimler AG zdecydował się wybrać ją jako oryginalne wyposażenie na rynek UE, gdzie ważną rolę odgrywa poziom emisji CO 2. Ponadto sportowy Mercedes-Benz GLC Coupé wyposażony jest w 19-calowe opony w kombinacji 235/55R19 Y MO (przód) i 255/50R19 Y MO (tył), aby sprostać dynamicznej charakterystyce jazdy tego pojazdu typu coupé.

„Niezrównane osiągi oferowanych przez nas produktów świadczą o naszym potencjale. Jesteśmy w stanie zapewnić wysokiej jakości zaawansowane technologicznie produkty firmy Hankook we wszystkich segmentach samochodów klasy premium: do pojazdów użytkowych i pasażerskich oraz popularnych samochodów sportowo-użytkowych”, wyjaśnia Ho-Youl Pae, dyrektor Hankook Tire w Europie. „Jesteśmy szczególnie dumni z faktu, że oryginalne wyposażenie pojazdów koncernu Daimler AG, w tym ogumienie do modeli Mercedes-Benz GLC i GLC Coupé, opracowywane jest we współpracy z niemieckim centrum badawczo-rozwojowym i produkowane całkowicie w naszej nowoczesnej europejskiej fabryce”.

Zaawansowana technologia wykorzystana do opracowania opon Hankook Ventus S1 evo² SUV, zawierająca bieżnik wielokątowy oraz karkas wykonany z podwójnej warstwy włókna wiskozowego, sprawdza się na nawierzchniach typowych dla wykorzystania samochodów typy SUV. Technologia ta odznacza się maksymalną powierzchnią styku z podłożem w każdych warunkach. Zainspirowany wyścigami serii DTM innowacyjny, 3-warstwowy projekt bloku z układem schodkowym zewnętrznych bloków żebra zapewnia równomierną powierzchnię styku pomimo zużywania się, czemu zawdzięczamy doskonałą przyczepność w całym okresie eksploatacji.

Dzięki wydłużeniu czasu mieszania przy zmniejszonej temperaturze znacząco zwiększono prędkość wiązania oraz otrzymano bardziej ukierunkowane usieciowanie cząsteczek sadzy i gumy w mieszance bieżnika. W rezultacie podczas jazdy wytwarzana jest mniejsza ilość ciepła, co ma pozytywny wpływ na dynamikę jazdy oraz, przede wszystkim, opór toczenia i zużycie. Ponadto nowo opracowany polimer styrenu znacząco poprawia przyczepność opony, umożliwiając niezwykłą skuteczność hamowania i przyczepność na mokrej nawierzchni.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych