Aktualności, promocje...

Hankook udoskonala technologię tłumienia hałasu

Hankook udoskonala technologię tłumienia hałasu: „Sound Absorber®”; priorytetem są: optymalizacja masy opony, procesu produkcyjnego oraz prędkość maksymalna.

Hankook udoskonala technologię tłumienia hałasu Sound Absorber 2

Technologia „sound absorber®” jest już w wyposażeniu fabrycznym samochodów klasy premium SUV oraz sportowych coupe. Ta opatentowana metoda tłumienia hałasu została teraz udoskonalona. Zamiast dotychczasowego materiału Sealguard opracowanego przez Hankook, nanoszonego powierzchniowo do zamocowania pianki izolacyjnej, zastosowano maksymalnie odporny na wysokie temperatury i nanoszony partiami klej na bazie silikonu. Nowa generacja „sound absorber®” w połączeniu z również udoskonaloną, lżejszą pianką izolacyjną wyraźnie optymalizuje masę i umożliwia zautomatyzowaną produkcję, która zastępuje niezbędny dotychczas proces ręczny i tym samym umożliwia zwiększenie zdolności produkcyjnej. Dzięki temu opony Hankook „sound absorber®” nie będą już w przyszłości zastrzeżone wyłącznie dla pojazdów luksusowych z segmentu F, lecz staną się atrakcyjne również w przypadku modeli wyższej klasy średniej. Opony wyposażone w tę technologię znacznie redukują wyraźnie słyszalne szumy w pojeździe przy wyższych prędkościach.

Już od 2016 roku producent opon klasy premium, firma Hankook wyposaża fabrycznie pojazdy w „ciche opony”. Technologia „sound absorber®” znalazła już zastosowanie w samochodach różnych klas – np. w super sportowym Audi RS5 Coupé, luksusowym SUV-ie Audi Q7/SQ7, a także w przestronnych limuzynach i kombi nowego Opla Insignia klasy średniej. Za sprawą tej technologii Hankook znacznie redukuje generowany przez opony hałas wewnątrz pojazdu, zwiększając w ten sposób komfort jazdy, która staje się jeszcze bardziej luksusowym przeżyciem. Komfort ten jest odczuwalny we wszystkich modelach. Obecnie firma jeszcze bardziej udoskonaliła swoją technologię.

Opony Hankook „sound absorber®” są wyposażone w specjalną płytę z pianki poliuretanowej, mocowanej w procesie produkcji wewnątrz opony. Pianka ta wspomaga redukcję hałasu, odczuwanego jako wyjątkowo nieprzyjemny, generowanego podczas jazdy z określonymi prędkościami wskutek drgań spowodowanych kawitacją, tj. drgań słupa powietrza wewnątrz opony. „Sound absorber®” pozwala znacząco obniżyć wartość szczytową hałasu wewnątrz pojazdu o 5 do 7 dB(A). Technologia ta sprawdza się w szczególności w lekkich, sportowych oponach segmentu Ultra High Performance o niskim profilu i stosunkowo dużej przestrzeni rezonansowej.

Dotychczas piankę izolacyjną mocowano ręcznie wewnątrz opony, nanosząc powierzchniowo cienką warstwę materiału Sealguard produkcji własnej Hankook. Wraz z rozwojem technologii „sound absorber®” zautomatyzowano proces aplikacji, włączając go w ogólny proces produkcji. W tym celu opracowano m.in. nową, jeszcze lżejszą piankę. Ponadto, zamiast dotychczasowego zamocowania powierzchniowego, zastosowano klej na bazie silikonu, nanoszony wewnątrz opony tylko partiami. Metoda ta nie tylko znacząco redukuje masę, lecz również jeszcze bardziej zwiększa odporność opon na wysoką temperaturę, a tym samym ich wytrzymałość i trwałość szczególnie przy pełnym obciążeniu i wysokich prędkościach.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych