Aktualności, promocje...

Nowa opona Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4 to najnowsza opona z oferty Michelin. Zapewnia wysokie osiągi na mokrej nawierzchni, dzięki innowacyjnej konstrukcji bieżnika, który odprowadza wodę równie efektywnie od nowości aż do zużycia bieżnika do poziomu 1,6 mm. Ma także nowe oznaczenia ułatwiające odczyt poziomu zużycia bieżnika. Przyczepność i trwałość Michelin Primacy 4 potwierdzają testy przeprowadzone przez niezależne ośrodki badawcze DEKRA i TÜV SÜV.

Nowa opona Michelin Primacy 4

Michelin Primacy 4 to opona wyróżniająca się wysokimi osiągami na mokrej nawierzchni, która powstała po trzech latach prac konstrukcyjnych oraz testów. Wykorzystanie w mieszance gumy elastomerów najnowszej generacji zapewnia trwałą przyczepność na mokrej nawierzchni bez względu na stopień zużycia bieżnika.Jest to możliwe dzięki optymalizacji budowy opony – rowki bieżnika w przekroju są bardziej prostokątne od tych tradycyjnych o stożkowatym kształcie. Dzięki temu rozwiązaniu opona zużyta nawet do 1,6 mm efektywnie odprowadza wodę. Co ważne, taka konstrukcja bieżnika nie wpływa w negatywny sposób na trwałość.

Zarówno nowa, jak i używana Michelin Primacy 4 gwarantuje znakomite hamowanie na mokrej nawierzchni. Droga hamowania opony nowej jest średnio o 0,9 m krótsza w porównaniu do opon konkurencyjnych marek w rozmiarze 205/55 R16 91V. Natomiast używana Michelin Primacy 4 hamuje o 2,8 m krócej od średniej wyników opon konkurentów [1] [2].

Trwałość Michelin Primacy 4 jest dłuższa średnio o 18 000 kilometrów [3] od trwałości opon bezpośrednich konkurentów. Dodatkowo w nowej oponie ułatwiono odczyt poziomu zużycia bieżnika, ponieważ oprócz tradycyjnych wskaźników na barkach posiada dodatkowe oznaczenia Michelin na dnie rowków. Dzięki temu kierowcy mogą łatwo i szybko określić zużycie ogumienia.

MICHELIN Primacy 4 jest konkretnym przykładem realizacji strategii Grupy Michelin, zgodnie z którą konsumenci muszą mieć gwarancję bezpieczeństwa przez cały okres eksploatacji opony do dozwolonego przepisami zużycia bieżnika na poziomie 1,6 mm.

MICHELIN Primacy 4 trafi do sprzedaży w styczniu 2018 roku. Będzie dostępna w 64 rozmiarach: 7 rozmiarów opon 15", 17 rozmiarów opon 16", 30 rozmiarów opon 17", 10 rozmiarów opon 18"


[1] Opona Michelin PRIMACY 4 205/55 R16 91V zarówno nowa, jak i zużyta do 2 mm głębokości pozostałego bieżnika przewyższa osiągi określone progiem przyczepności na mokro wg regulaminu nr 117 EKG ONZ.

[2] Test hamowania na mokrej nawierzchni od prędkości 80 km/h do 20 km/h przeprowadzony przez TÜV SÜV na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: Michelin Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE.

[3] Test przeprowadzony przez Centrum Testów DEKRA na zlecenie Michelin w okresie od czerwca do lipca 2017 r. na oponach w rozmiarze 205/55 R16 91V zamontowanych na VW Golf 7. Porównywane opony: Michelin Primacy 4, BRIDGESTONE TURANZA T001 EVO, CONTINENTAL PREMIUM CONTACT 5, DUNLOP BLURESPONSE, GOODYEAR EFFICIENT GRIP PERFORMANCE, PIRELLI CINTURAT0 P7 BLUE. Test trwałości w przeciętnych warunkach rzeczywistego użytkowania (D50) na dystansie 10 000 km z przewidywaną trwałością do zużycia bieżnika do 1,6 mm.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych