Aktualności, promocje...

Bezpieczne wakacje - radzi Adam Klimek

Lato i wakacje sprawiają, że wielu z nas zdecyduje się na dłuższy wyjazd samochodem. I tu rodzi się pytanie: co zrobić, aby z podróży przywieźć tylko dobre wspomnienia? Przecież nikt nie chce wracać z urlopu na lawecie.

Podstawą każdego udanego wyjazdu jest odpowiednie przygotowanie. Tak jak my szykujemy się na wyjazd, tak nasz samochód też musi być do niego przygotowany. Musimy wziąć pod uwagę, że pokonywane przez nas dystanse zazwyczaj są dużo krótsze, dlatego często to właśnie podczas wakacyjnych podróży dochodzi do niespodziewanych awarii, tym bardziej że sprzyja im długa jazda na wysokich obrotach, np. po autostradzie. Na szczęście większości usterek możemy uniknąć, odpowiednio sprawdzając samochód przed wyjazdem. Lepiej zrobić to samodzielnie czy powierzyć to zadanie profesjonaliście? Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest udanie się na przegląd do warsztatu samochodowego. Nawet jeżeli nasza znajomość motoryzacji pozwala nam na sprawdzenie stanu pojazdu, w większości przypadków nie obejdzie się bez podnośnika lub kanału, chociażby po to, aby ściągnąć dolną osłonę silnika czy sprawdzić stan zawieszenia i hamulców. Taki przegląd zazwyczaj nie kosztuje dużo, czasami jest nawet darmowy, a może nam zaoszczędzić wiele czasu i kłopotów.

Bezpieczne wakacje - radzi Adam Klimek

Co w takim razie pozostaje nam do roboty? Możemy zaopatrzyć się w olej na wypadek konieczności jego dolania. W większości przypadków wystarczy opakowanie 1-litrowe. Aby dobrać olej, wcale nie musimy być specjalistą, wystarczy, że skorzystamy z wyszukiwarki pod tym adresem:http://dobierz-olej.totalpolska.pl. Ważnym elementem naszych przygotowań powinno być także odpowiednie zaplanowanie trasy. Na szczęście i w tym wypadku możemy skorzystać z pomocy – czy to wykorzystując strony internetowe, czy nasze telefony, w większości których zainstalowane są aplikacje służące do nawigacji. Dodatkowo wykorzystują one informacje o natężeniu ruchu w czasie rzeczywistym i pomagają nam omijać korki. Oczywiście przy wykorzystywaniu tych wszystkich nowinek nic nie zastąpi nam zdrowego rozsądku, a wszelkie sugestie kierujące nas superskrótem na polną drogę przez las powinnyśmy traktować z dużą dozą ostrożności.

Jednak zanim wyruszymy, musimy jeszcze spakować nasze bagaże, a jak wiadomo, na wszelki wypadek trzeba wziąć wszystko :). Warto spakować się w miękkie torby, które łatwiej dopasowują się do kształtu bagażnika i pozwalają zaoszczędzić miejsce. Co prawda jest większa szansa, że nasze ubrania się pogniotą, ale coś za coś. Gdybyśmy jednak nie dali rady spakować się do bagażnika, pozostaje nam zakup bagażnika dachowego lub jego ewentualne wypożyczenie. Niedopuszczalne jest wożenie niezabezpieczonych bagaży lub innych ciężkich przedmiotów w kabinie pasażerskiej. Nie tylko zabierają one przestrzeń, która szczególnie podczas długich podróży powinna być jak najbardziej przyjazna, ale co najważniejsze, podczas ewentualnego wypadku stają się pociskami, które mogą zmienić lekką stłuczkę w wielką tragedię. Jadąc za granicę, pamiętajmy o sprawdzeniu przepisów, które tam obowiązują, i o niezbędnym wyposażeniu, które może być inne niż u nas.

Gdy już przebrniemy przez to wszystko i zasiądziemy w samochodzie, nie pędźmy jak wariaci, nawet jeśli jesteśmy spóźnieni, ale cieszmy się wolnym czasem.


Źródło: Total
Udostępnij

porady Total

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych