Aktualności, promocje...

Pierwsza opona z materiałów biodegradowalnych wydrukowana w 3d

Firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu podczas rozpoczynającego się w Kanadzie światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin’On. Opona pod nazwą VISION powstaje z biodegradowalnych materiałów, do produkcji którego wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.

Pierwsza opona z materiałów biodegradowalnych wydrukowana w 3d

VISION to opona wydrukowana w technologii 3D, dzięki czemu użytkownik może sam określić jej parametry, takie jak chociażby głębokość bieżnika. Produkowana jest ona z biodegradowalnych materiałów pochodzących z recyklingu.

VISION nie wymaga pompowania dzięki swojej wewnętrznej pęcherzykowej konstrukcji. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

Movin’On to cykliczne wydarzenie poświęcone zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu będzie inteligentna mobilność miejska. W Movin’On udział bierze około 3 000 uczestników reprezentujących 35 krajów oraz kilkanaście miejskich samorządów lokalnych.

Program imprezy obejmuje prezentacje, warsztaty oraz pokazy rozwiązań dotyczących mobilności. Wystąpią między innymi Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin Jean-Dominique Senard, Bertrand Piccard, twórca i pilot Solar Impulse 2, prezydent miasta Montrealu Denis Coderre, a także prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej Jean Todt. Konferencji partnerują m.in. BMW, Bombardier, Delta Airlines czy Thalès.

Movin’On by Michelin to światowy szczyt na rzecz zrównoważonej mobilności, który w tym roku odbywa się w dniach 13-15 czerwca.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych