Aktualności, promocje...

Opony Hankook na BMW M4 GT4

Hankook po raz pierwszy dostarcza opony do przeznaczonego dla klientów zewnętrznych nowego, wyścigowego modelu BMW M4 GT4 od BMW Motorsport.

Opony Hankook na BMW M4 GT4

Producent opon Hankook będzie dostarczać swoje opony do nowego modelu BMW M4 GT4. Przeznaczona dla klientów zewnętrznych seria monachijskiego producenta klasy Premium jest już sprzedawana fanatykom sportów wyścigowych na całym świecie w wersji wyposażonej w specjalne opony wyścigowe marki Hankook. Ten nowy pojazd wyścigowy dowiódł już swojej efektywności, zwyciężając w swojej klasie podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring. W ten sposób oprócz obsługi zespołu BMW na wyścigach DTM firma Hankook po raz pierwszy dostarcza opony także do modelu od BMW Motorsport przeznaczonego dla klientów zewnętrznych.

Wyposażony w ekskluzywne opony wyścigowe Ventus Race marki Hankook nowy model BMW M4 GT4 przeszedł swój oficjalny chrzest bojowy w dniach od 26 do 28 maja podczas 45. edycji 24-godzinnego wyścigu ADAC Zurich na torze Nürburgring. Podczas tego legendarnego wyścigu na długiej trasie nowy pojazd wyścigowy od BMW Motorsport przeznaczony dla klientów zewnętrznych pokazał już swój potencjał w „Zielonym piekle”. Bazujący na odnoszącym sukcesy BMW M4 Coupé i jego znanym rzędowym, 6-cylindrowym silniku o pojemności trzech litrów z doładowaniem bi-turbo, ten nowy model M4 GT4 o mocy 431 KM został dodatkowo zoptymalizowany pod kątem ciężaru w stosunku do wersji produkowanej seryjnie, między innymi dzięki zastosowaniu lekkiego karbonu w masce silnika i drzwiach. Uzupełniony o specjalny spoiler zderzaka przedniego, regulowany spoiler tylny, wydajniejszy system odprowadzania spalin oraz opony wyścigowe Hankook Ventus Race w rozmiarze 300/660 R 18 na felgach 11 x 18 cala, model ten trafi w przyszłości do klientów z całego świata.

„Wraz z rozpoczęciem etapu sprzedaży z BMW M4 GT4 osiągnęliśmy kolejny kamień milowy”, mówi Jens Marquardt, dyrektor ds. sportów motorowych w BMW. „Nie możemy się doczekać, aż ten znajdujący się w rękach naszych klientów zewnętrznych pojazd z powodzeniem weźmie udział w sezonie wyścigowym 2018. Stawiamy przy tym również na wydajność i fachową wiedzę firmy Hankook. Naszym klientom oferujemy dopracowany i niezawodny pojazd GT4, w którym zastosowanie ma całe know-how BMW Motorsport w parze z silną bazą BMW M4 Coupé. Podczas tworzenia BMW M4 GT4 największy nacisk położono na trwałość, wydajność kosztową oraz łatwość konserwacji”.

„Cieszy nas fakt, że dzięki nowemu M4 GT4 staliśmy się dostawcą opon dla segmentu BMW przeznaczonego dla klientów zewnętrznych. Doskonałą podstawę tej relacji zapewniła udana współpraca z BMW Motorsport podczas wyścigów DTM, przebiegająca na najwyższym, międzynarodowym poziomie. Opony tego nowego pojazdu to nasz kolejny sukces w międzynarodowych sportach motorowych”, stwierdza Manfred Sandbichler, kierownik na Europę w Hankook Motorsport.


Źródło: Hankook
Udostępnij

Hankook opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych