Aktualności, promocje...

Innowacje w akumulatorach Exide

Exide Technologies, uznany, międzynarodowy dostawca rozwiązań z zakresu magazynowania energii, na ostatnich targach Automechanika 2016 we Frankfurcie zaprezentował swoje najnowsze produkty.

Jedną z nowości jest przełomowy akumulator do pojazdów ciężarowych, kolejną – gama produktów do motocykli i pojazdów sportowych. Firma zaprezentowała również wiodące na rynku akumulatory do samochodów osobowych, w tym znaną już linię produktów typu Start-Stop. Exide, jako dostawca oryginalnego wyposażenia (współpracujący z wieloma wiodącymi producentami pojazdów osobowych i ciężarowych na całym świecie), kieruje swoje najnowsze produkty przede wszystkim na potrzeby rynku wtórnego.

Akumulatory Exide Start-Stop zostały zaprojektowane w dziale produkcji oryginalnego wyposażenia, a ich najnowsza generacja spełnia (lub przekracza) wymagania nowego standardu EN 50342-6 (2015). Coraz większa liczba pojazdów typu Start-Stop trafia także na rynek wtórny, a serwisanci, zakłady mechaniki samochodowej i sprzedawcy są coraz bardziej świadomi potrzeby właściwego doboru akumulatora, wykonanego w odpowiedniej technologii. Z prawidłowo dobranym akumulatorem Start-Stop (zatwierdzonym przez producentów samochodów) system Start-Stop pracuje z najwyższą wydajnością oraz zapewnia najlepszą oszczędność paliwa – co w rezultacie oznacza dla kierowców obniżenie kosztów eksploatacji tego typu pojazdów. Exide nie tylko dysponuje właściwą technologią, posiada także wiedzę w zakresie dopasowania właściwego akumulatora do konkretnego pojazdu oraz narzędzia do jego wymiany, które pomagają serwisantom obsługiwać ten rozwijający się segment rynku.

Akumulator Exide StrongPRO

StrongPRO jest najnowszym akumulatorem Exide do pojazdów ciężarowych.Został wyprodukowany w technologii HVR®najnowszej generacji (wysoka odporność na wibracje) oraz w technologii Carbon Boost®(inteligentne rozwiązanie Exide przyspieszające redukcję siarczanów i ładowanie, a także wydłużające żywotność akumulatora).

Odkąd wprowadzono zbiornik AdBlue®, wspomagający dostosowanie pojazdów ciężarowych z silnikami diesla do wymagań regulacji EURO 6 (dotyczącej emisji spalin), wielu producentów samochodów ciężarowych przeniosło akumulator do tylnej części nadwozia, gdzie narażony jest na zwiększone wibracje mogące powodować jego awarie. Dlatego Exide stworzył unikalną technologię HVR®, która zabezpiecza akumulator przed wstrząsami i niweluje możliwość awarii, a akumulatorowi StrongPROpozwala przejść ekstremalne testy wibracji V4 (zgodnie z nowym europejskim standardem EN 50342-1 (2015)). Jest to jeden z pierwszych tego typu akumulatorów na rynku. StrongPROto większa niezawodność rozruchu, dłuższa żywotność i optymalizacja kosztów utrzymania floty pojazdów ciężarowych.

Firma Exide, podczas ostatnich targów, zaprezentowała także najnowszą linię produktów do motocykli i pojazdów sportowych w ramach oferty Exide Motorbike & Sport. Są to między innymi nowe, ultralekkie akumulatory Li-Ion (litowo-jonowe), wpływające na lepsze przyspieszenie oraz jakość jazdy. Akumulatory Li-Ionto produkt dla miłośników motocykli – sprawdzają się idealnie w użytku sezonowym, zapewniają szybki rozruch i doskonałą wydajność. Wieloletnie doświadczenie Exide w produkcji przemysłowych akumulatorów litowo-jonowych (jak dotąd używanych głównie w logistyce) okazało się niezbędne do wprowadzenia na rynek akumulatorów Li-Ion. Linia produktów do motocykli i pojazdów sportowych została zaprezentowana wraz z nowymi, atrakcyjnymi opakowaniami – zaprojektowanymi z myślą o klientach dokonujących samodzielnych wyborów zakupowych. Zalety oraz właściwości produktu opisane są na opakowaniu, a kod QR kieruje użytkownika na specjalną stronę internetową, zawierającą szczegółowe informacje o produkcie – daje to szereg korzyści także mechanikom i sprzedawcom (np. szybszy i trafny wybór odpowiedniego produktu). Oprócz najnowszych akumulatorów Li-Ion, linia produktów motocyklowych zawiera także wysokowydajne akumulatory typu: GEL, AGM Ready, AGMoraz Conventional.

Odwiedzający stoisko Exide na frankfurckich targach byli zaznajomieni z nowym standardem EN 50342. Dlatego nasze produkty, które już teraz spełniają – a często nawet przekraczają – najnowsze wytyczne, spotkały się z pełnym uznaniem– powiedział Michael Geiger, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu na obszar Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki w Exide Technologies. – Nowe testy sprawdzają wydajność akumulatorów na granicy możliwości, ale najnowsze produkty Exide potrafią im sprostać– dodał.


Źródło: Exide
Udostępnij

akumulatory Exide

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych