Aktualności, promocje...

Wiosenne porządki w filtrach

W okresie wiosennym lubimy odnawiać bądź odświeżać każde wnętrze – w tym także wnętrze samochodu, w którym spędzamy coraz więcej czasu. PZL Sędziszów, jako wiodący producent filtrów, przywiązuje do kwestii czystości szczególną wagę. Namawiamy więc do generalnych porządków w pojazdach (w tym także do konserwacji lub wymiany filtrów) i podpowiadamy jak osiągnąć najlepsze rezultaty.

Wkład filtra powietrza

1. Czy można w delikatny sposób umyć/oczyścić filtr powietrza?
Czyszczenie filtra powietrza nie ma najmniejszego sensu. Oczyszczony przez nas filtr nigdy nie będzie miał poprawnej wydajności filtracji, ponieważ niemożliwe jest usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z elementu filtracyjnego. Dodatkowo, możemy uszkodzić włókna materiału filtracyjnego, co znacznie obniży zdolność filtracji.

2. W jaki sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w samochodzie bez stosowania chemicznych odświeżaczy powietrza?
Aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w samochodzie, wystarczy wymienić filtr kabinowy. Na rynku można spotkać filtry wykonane m.in. z włókniny z węglem aktywnym, który eliminuje brzydkie zapachy. PZL Sędziszów S.A. ma w swojej ofercie takie filtry. Polecamy je zwłaszcza osobom alergicznie reagującym na substancje zawarte w powietrzu, jak też wszystkim, którzy mają wyostrzony zmysł powonienia.

3. Po czym poznać, że filtr kabiny jest zapchany?
Objawy zapchania filtra:
- parowanie szyb po uruchomieniu wentylatora – spowodowane kumulowaniem się wilgoci w kurzu i innych zanieczyszczeniach nagromadzonych w filtrze kabinowym
- nieprzyjemny zapach wydobywający się z kratek wentylacyjnych
obniżona wydajność nawiewu – spowodowana zmniejszeniem przepustowości zapchanego filtra kabinowego

4. Czy filtry oleju i paliwa mogą zardzewieć od nadmiaru wilgoci lub zasolenia po zimie?
Filtry oleju i paliwa są zabezpieczone powłokami cynkowanymi, malarskimi i nie powinny rdzewieć. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy powłoka zostanie mechanicznie uszkodzona. W innych przypadkach, jeśli użytkowany filtr nie przekroczył okresu eksploatacji, pojawienie się rdzy świadczy o wadach konstrukcyjnych filtra.

Filtry Wytwórni Filtrów PZL Sędziszów znajdują się w stałej ofercie serwisów Point S Unigum.


Źródło: Kwartalnik PZL Sędziszów "Świat Filtrów"
Udostępnij

filtry porady PZL Sędziszów

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Chojnice 664 96 68 29

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon, Mobilna Wulkanizacja Toruń i Chojnice, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych