Opony Michelin Pilot Super Sport w nowych modelach BMW

Modele BMW X5 M i X6 M z 21-calowymi aluminiowymi felgami będą wyposażone wyłącznie w opony Michelin Pilot Super Sport w rozmiarze 285/35ZR21 105Y (przód) oraz 325/30ZR21 108Y (tył).

Opona Michelin Pilot Super Sport

W oponach zastosowano szereg innowacji, w tym dwumieszankową konstrukcję bieżnika oraz technologię Variable Contact Patch 2.0.

Michelin Pilot Super Sport to jedne z najszybszych opon na świecie produkowanych seryjnie, które swoje osiągi zawdzięczają doświadczeniu Michelin zdobytemu podczas wyścigów. Ogumienie do najnowszych modeli BMW to rezultat dwuletniej wspólnej pracy konstruktorów Michelin i BMW, podczas której powstało 1 400 prototypów i 500 opon w fazie przedprodukcyjnej. Seria testów miała na celu uzyskanie ogumienia spełniającego wymogi inżynierów BMW. Opony przeznaczone są zarówno do codziennej jazdy po drogach publicznych, jak i po torach wyścigowych.

Podczas konstruowania opony Michelin Pilot Super Sport wykorzystano nowatorskie technologie:
- opasanie z włóknaaramidowego Twaron
- dwumieszankowa konstrukcja bieżnika Bi-Compound
- technologia zmiennego kształtu kontaktu opony z podłożem Variable Compact Patch 2.0

Połączenie powyższych trzech technologii opony Michelin zapewnia właściwości jezdne, w szczególności precyzyjne panowanie nad pojazdem, sportowe wrażenia z jazdy oraz bezpieczeństwo, które odpowiadają standardom samochodów BMW serii M.

Aby opona Michelin Pilot Super Sport spełniała najwyższe normy bezpieczeństwa, Michelin przyjął standardy stosowane w lotnictwie cywilnym. Podczas testów Michelin Pilot Super Sport przebyła kilkadziesiąt tysięcy km w najbardziej trudnych warunkach, wytrzymując ekstremalne obciążenia równe dwukrotnej nośności auta.

Technologie zastosowane w oponie Michelin Pilot Super Sport dla BMW:

Opona Michelin Pilot Super Sport - opasanie Twaron

Opasanie Twaron
Włókno aramidowe wysokiej gęstości zastosowane w konstrukcji Michelin Pilot Super Sport gwarantuje wyjątkową stabilność opony przy dużych prędkościach. Główną cechą włókna aramidowego Twaron jest jego wysoka wytrzymałość na rozciąganie przy niskiej masie. Próbka Twaronu jest pięciokrotnie bardziej wytrzymała od próbki stali o tej samej masie.


Opona Michelin Pilot Super Sport - bieżnik Bi-Compound

Bieżnik Bi-Compound
Bieżnik składający się z różnych rodzajów mieszanki gumy po jego lewej i prawej stronie jest innowacją technologiczną opracowaną na potrzeby opon wyścigowych i używaną w zawodach, takich jak 24-godzinny wyścig Le Mans. Strona zewnętrzna bieżnika jest wykonana z unikalnego elastomeru, który zapewnia wyjątkową wytrzymałość opon. Wewnętrzna strona bieżnika wykonana z elastomeru najnowszej generacji, charakteryzującego się dużą przyczepnością, pozwala oponie rozcinać na mokrej nawierzchni film wodny i zapewnia przyczepność poprzez przyleganie do nawet najmniejszych nierówności drogi.


Opona Michelin Pilot Super Sport - Variable Contact Patch

Variable Contact Patch 2.02
Dzięki tej technologii opona zmienia swój kształt w zależności od aktualnych warunków jezdnych, gwarantując w ten sposób pełną kontrolę nad pojazdem. Mimo tego, że kształt powierzchni opony w części stykającej się z podłożem zmienia się na zakrętach, to obszar gumy mający kontakt z nawierzchnią pozostaje taki sam.

Opony Michelin Pilot Super Sport to przykład zastosowania idei Michelin Total Performance (MTOP), czyli jednoczesnego utrzymywania wszystkich osiągów opony na wysokim poziomie.Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj