Aktualności, promocje...

Triple Tube – inteligentna opona przyszłości

Na targach motoryzacyjnych w Genewie Goodyear prezentuje koncepcyjną oponę Triple Tube. Ogumienie potrafi samo regulować poziom ciśnienia powietrza w zależności od warunków drogowych i „przygotowywać się” do zbliżających się zakrętów.

Zgodnie z założeniem producenta, technologię tę będzie można zastosować w przyszłości w samochodach bezzałogowych. To kolejny krok Goodyeara w kierunku poszukiwania nieszablonowych rozwiązań motoryzacyjnych.

Opona Goodyear Triple Tube

Opona zapewnia bardzo dobre osiągi poprzez automatyczne dostosowanie do trzech różnych pozycji w zależności od warunków drogowych:

  • pozycja Eko/Bezpieczeństwo pozwala na osiągnięcie zmniejszonych oporów toczenia poprzez zoptymalizowany rozkład sztywności. W tym położeniu Triple Tube wyróżnia się najlepszym hamowaniem na suchej nawierzchni, dzięki szerokiej powierzchni styku z drogą;
  • pozycja Sport umożliwia doskonałe prowadzenie na suchej nawierzchni, dzięki stożkowemu kształtowi ogumienia, który zapewnia optymalną powierzchnię styku opony z drogą;
  • pozycja Mokra Nawierzchnia zapewnia zwiększoną ochronę przed aquaplaningiem dzięki podniesionemu bieżnikowi w centralnej części, co skutkuje zwiększoną średnicą opony, a także węższą i dłuższą powierzchnią styku z podłożem.

Działanie opony opiera się na wbudowanym kompresorze, który tłoczy powietrze z komory głównej do trzech oddzielnych komór powietrznych. W przypadku przebicia jednej z nich możliwe jest kontynuowanie jazdy. Zaletą Triple Tube jest możliwość dostosowania wyglądu ściany bocznej opony do obręczy dostarczanych przez producenta oryginalnego wyposażenia.

Kompozycja mieszanki w oponie Triple Tube bazuje na krzemionce powstałej z popiołu z łusek ryżu. Technologia ta została zaprezentowana przez Goodyeara w 2014 roku.

„Opona koncepcyjna Triple Tube to potwierdzenie umiejętności naszych inżynierów, dlatego z dumą prezentujemy ją w Genewie. W Goodyearze dbamy o to, by kierowcy czuli się dobrze za kierownicą i pomagamy im docierać bez obaw tam, gdzie chcą. Dzięki zdolnościom adaptacyjnym i optymalnym osiągom niezależnie od warunków drogowych, opona koncepcyjna stanowi ucieleśnienie tej idei. Jej najważniejsze zalety to poprawa bezpieczeństwa oraz możliwość kontynuacji jazdy w przypadku przebicia, a także ograniczenie emisji CO 2i zastosowanie ujednoliconych materiałów” – powiedział Jean-Pierre Jeusette, dyrektor generalny Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu.

Triple Tube jest oponą koncepcyjną i na razie nie ma planów wprowadzenia jej do produkcji. Opony koncepcyjne powstają w ramach prowadzonych przez Goodyeara procesów innowacji w celu rozbudzania dyskusji o możliwych rozwiązaniach, a także by dać inżynierom możliwość nieszablonowego myślenia o inteligentnych rozwiązaniach przyszłości.Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj