Dunlop Winter Response 2 godna polecenia na zimę

Wyniki niezależnych testów wskazują, że opony Dunlop Winter Response 2 to dobry wybór na zimę. Tegoroczna nowość Dunlopa zyskała bowiem uznanie organizacji badawczych z różnych europejskich krajów.

Opona Dunlop SP Winter Response-2 Według organizacji motoryzacyjnej ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) opona jest "dobrze zrównoważona i osiąga najlepsze rezultaty na mokrej nawierzchni i śniegu, a także w zakresie zużycia paliwa" Wyniki testów przeprowadzonych przez ADAC dają oponom Dunlop Winter Response 2 mocne drugie miejsce i ogólną ocenę "dobra" - najwyższą możliwą w tym teście.

Kolejne niezależne badania, wykonane tym razem przez niemiecką organizację ACE-Lenkrad i GTÜ (Gesellschaft für Technische Überwachung)2 potwierdziły, że opona Dunlop Winter Response 2 jest jednym z najlepszych produktów na zimowe miesiące. Opublikowane wyniki dały mocne drugie miejsce wprowadzonej niedawno na rynek oponie i bardzo pożądaną ocenę "zdecydowanie godna polecenia".

Również wyniki testów, przeprowadzonych przez szwajcarskie stowarzyszenie TCS3 dostarczyły dowodów na to, że opony Dunlop Winter Response 2 to ogumienie, które warto wziąć pod uwagę przygotowując samochód do zimy. Także w tej próbie nowa opona Dunlop uplasowała się na solidnym drugim miejscu z oceną "szczególnie godna polecenia".

Po zwycięstwie naszej letniej opony Sport BluResponse w dużej liczbie niezależnych testów, wkraczamy w sezon zimowy z zupełnie nowym produktem, który znów zyskuje uznanie. Rozwój opon pozwala na coraz wyższy poziom osiągów opon, a Dunlop jest w tej dziedzinie wyraźnym liderem" - powiedział Alexis Bortoluzzi, Dyrektor marki i strategii w Europie, na Bliskim Wschodzi i w Afryce.

Winter Response 2, opona do małych i kompaktowych samochodów, oferuje solidne parametry jeśli chodzi o hamowanie i prowadzenie auta na śniegu i lodzie, kiedy zimowe drogi są mokre. Winter Response 2 to druga generacja cieszących się powodzeniem opon Winter Response i doskonałe uzupełnienie SP Winter Sport 4D, czyli linii opon zimowych high-performance Dunlopa. Winter Response 2 jest dostępna w 22 rozmiarach, od 155/65 R14 do 195/65 R15. W ramach europejskiego systemu etykietowania opon, obowiązującego od listopada 2012 r., Winter Response 2 uzyskuje kategorię B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni.

Dunlop Winter Response 2 stworzono, aby zapewnić wysokie parametry przy hamowaniu i prowadzeniu auta na śniegu i lodzie, kiedy zimowe drogi są mokre. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii w nowej oponie osiągi te zostały udoskonalone w stosunku do poprzedniego modelu. Wprowadzone zmiany to między innymi zastosowanie lameli barkowych nachylonych pod kątem 45 stopni, które poprawiają przyczepność podczas pokonywania zakrętów na śniegu i lodzie. Nowy profil z innowacyjną geometrią bloków bieżnika polepsza trakcję podczas przyspieszania i hamowania na nawierzchniach pokrytych śniegiem. Z kolei większe zagęszczenie lameli zwiększa liczbę krawędzi "wgryzających się" w śnieg i zapewnia bardziej stabilną jazdę na mokrej nawierzchni, a ponadto poprawia trakcję i stabilność podczas pokonywania zakrętów na śniegu oraz skraca drogę hamowania.


Źródło: Dunlop
Udostępnij

Dunlop opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj