Opony do największego ciągnika świata

Ciągnik o sile uciągu ponad 500 ton będzie prezentowany na targach w Monachium wraz z oponami Goodyear GP-2B

Największy ciągnik świata z oponami Goodyear GP-2B

Goodyear dostarczy opony do największego na świecie ciągnika. Potężny pojazd marki Tractomas, produkowany przez francuską firmę Nicolas, ma moc 1000 koni mechanicznych i jest w stanie pociągnąć zespół drogowy ważący 535 ton. Ciągnik będzie wyposażony w masywne opony Goodyear GP-2B o rozmiarze 385/95 R25. Maszyna jest prezentowana na stoisku firmy Nicolas podczas odbywających się w Monachium 30. Międzynarodowych Targów Maszyn Budowlanych, Materiałów Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Budowlanych i Sprzętu Budowlanego Bauma 20132.

Ciągnik jest produkowany przez specjalizujące się w transporcie ciężkim francuskie przedsiębiorstwo Nicolas. Pojazd został zamówiony przez firmę górniczą LCR i będzie służył do ciągnięcia zespołu wywrotek bocznych w kopalni lignitu w stanie Queensland w Australii. Tractomas TR 10x10 bez obciążenia waży 40 ton, ma 10 metrów długości, 3,5 metra szerokości i 4,6 metra wysokości. Napędza go 27-litrowy silnik Diesla produkcji Caterpillar, który osiąga moc 1000 koni mechanicznych i pozwala zespołowi ciągnika i przyczep rozpędzać się do prędkości 50 km/h na dystansach do 40 kilometrów.

Goodyear GP-2B to wielofunkcyjna opona poziomu 1003, najczęściej wykorzystywana w żurawiach samojezdnych pracujących w terenie. Opona radialna o wydłużonym okresie użytkowania, która zapewnia wysoki poziom trakcji bocznej w trudnych warunkach oraz płynną jazdę na utwardzonych nawierzchniach. Otwarte rowki barkowe wyróżniają się doskonałymi właściwościami samooczyszczania.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj