Opony Goodyear EfficientGrip do SUV poprawiają ekonomikę jazdy

W ślad za nagradzanymi oponami z linii EfficientGrip do aut osobowych, Goodyear rozszerza swoją ofertę o model przeznaczony do samochodów SUV oraz z napędem 4x4.

Opona Goodyear EfficientGrip SUV

Nowy model łączy w sobie wysoką przyczepność, z której słyną opony EfficientGrip z właściwościami dającymi możliwość zmniejszenia zużycia paliwa, emisji CO2 i generowanego hałasu. Opona jest dostosowana do szerokiej gamy aut SUV/4x4 - od modeli luksusowych poprzez standardowe, kompaktowe, na subkompaktowych kończąc.
"Wzrost ekonomiki pojazdów z sektora SUV i 4x4 jest wynikiem zaostrzania przepisów związanych z ochroną środowiska. Producenci samochodów starają się, aby ich produkty - niekiedy nawet z zapasem - spełniały wszystkie normy. Goodyear również przywiązuje ogromną wagę do tego, żeby produkowane przez nas opony były najlepsze w swojej klasie. Debiut Goodyear EfficientGrip SUV to efekt realizacji tej strategii. Nowa opona sprzyja oszczędzaniu paliwa, wyróżnia się dobrą przyczepnością na mokrej i suchej nawierzchni, a jednocześnie umożliwia płynną oraz cichą jazdę" - powiedział Hugues Despres, Dyrektor opon osobowych Goodyear w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki.

EfficientGrip SUV skonstruowano z wykorzystaniem innowacyjnej, oszczędzającej paliwo technologii (FuelSaving Technology). Mieszanka zawiera specjalny polimer, który zmniejsza opór toczenia, zużycie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla.

Istotnym elementem opony są również trójwymiarowe (3D) lamele bieżnika, które poprawiają kontakt opony z nawierzchnią i skracają drogę hamowania o kilka metrów. Na poprawę przyczepności opony na mokrej nawierzchni wpływa z kolei wykorzystanie zaawansowanej technologicznie mieszanki, zawierającej specjalne żywice. Aby zminimalizować hałas emitowany przez oponę zastosowano zoptymalizowany układ i sekwencję klocków bieżnika.

Dzięki użyciu w procesie projektowania najnowszych rozwiązań technologicznych, konstrukcja EfficientGrip do SUV-ów zapewnia stałą twardość opony i równomierny rozkład w niej ciśnienia. Parametry te uzyskano w oparciu o komputerowo zoptymalizowane modele, tak więc opona cechuje się wyższymi przebiegami. W porównaniu z poprzednią wersją, opona jest lżejsza, co umożliwia bardziej precyzyjne kierowanie pojazdem i poprawia zachowanie auta na zakrętach.

Europejski rynek pojazdów SUV/4x43 rośnie, według prognoz w 2014 roku w Europie będzie jeździć kilka milionów takich aut. A te samochody będą z kolei potrzebować opon stworzonych specjalnie z myślą o takim rodzaju samochodów.

"Kierowcy cenią sobie komfort jazdy związany z poruszaniem się pojazdami typu SUV/4x4. Opona EfficientGrip SUV powstała właśnie z myślą o potrzebach kierujących takimi pojazdami. Minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko, bez kompromisów związanych z właściwościami jezdnymi opony, czyni z Goodyear EfficientGrip SUV doskonałą propozycję dla właścicieli aut SUV/4x4" - podsumował H. Despres.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj