Fulda EcoControl HP - nowość letnia

Fulda, wprowadza oponę letnią z segmentu High Performance, czyli do samochodów o wysokich osiągach. Fulda EcoControl HP jest odpowiedzią na bardzo dynamiczny rozwój tego segmentu rynku.

Opona Fulda EcoControl HP

EcoControl została zaprojektowana z myślą o kierowcach lubiących dynamiczną i bezpieczną jazdę. Dzięki zaawansowanym technologiom (system AquaFlow, bieżnik EcoTread, nowoczesna mieszanka gumowa na bazie krzemionki) opona może pochwalić się krótką drogą hamowania zarówno na mokrej, jak i na suchej nawierzchni. Zastosowane w oponie technologie przyczyniają się również do uzyskiwania mniejszych oporów toczenia, a tym samym do redukcji zużycia paliwa.

Oponę Fulda EcoControl HP poddał szczegółowym testom niezależny Instytut Badawczy TÜV SÜD Automotive1, uzyskując bardzo dobre rezultaty ("dobrze zrównoważona opona wysokich osiągów"). Opona ta spełnia wysokie wymagania, o czym świadczą wyniki testów: dobre rezultaty z zakresu hamowania na suchej i mokrej nawierzchni, jak i doskonałe parametry w obszarze oporów toczenia.

Fulda EcoControl HP to połączenie ekonomiki z bardzo dobrą kontrolą nad pojazdem podczas jazdy. Nowoczesna konstrukcja opony zapewnia większą powierzchnię kontaktu opony z podłożem w czasie hamowania (bloki bieżnika 'rozpłaszczają' się), co przekłada się na skrócenie drogi hamowania na suchej nawierzchni nawet o 5%2. Mieszanka gumowa bieżnika na bazie krzemionki zapewnia bardzo dobre parametry trakcyjne, a zwiększona liczba krawędzi wraz z systemem kanalików AquaFlow gwarantują skuteczne odprowadzanie wody spod czoła opony. Droga hamowania na mokrej nawierzchni została skrócona o 9%3.

Wzmocniona konstrukcja opony Fulda EcoControl HP umożliwia prowadzenie samochodu przy wysokich prędkościach. Bieżnik EcoTread w połączeniu z nowoczesną mieszanką gumową przyczyniają się do redukcji oporów toczenia o 9% 4, a tym samym do zmniejszenia zużycia paliwa.


Źródło: Fulda
Udostępnij

Fulda opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj