Innowacyjna opona Michelin do samochodów elektrycznych

Nowatorska, energooszczędna opona Michelin ENERGY(tm) E-V dla elektrycznego samochodu Renault ZOE to efekt czteroletniego programu badań i innowacji prowadzonego przez Michelin wspólnie z Renault.

Opona Michelin E-V

Głównym założeniem prac było stworzenie opony pozwalającej wydłużyć zasięg pierwszego w pełni elektrycznego samochodu Renault ZOE. Konstrukcja opony Michelin ENERGY(tm) E-V jest zgodna z przyświecającym twórcom pojazdu podejściem Range OptimiZEr, które łączy w sobie szereg innowacji zwiększających zasięg samochodu. Przykładowo podczas jazdy w mieście opony Michelin ENERGY(tm) E-V wydłużają dystans pokonywany przez samochód o 6 proc. Innowacyjne opony Michelin ENERGY(tm) E-V (15- i 19-calowe) znajdą się w wyposażeniu wszystkich wersji Renault ZEO.

Michelin ma 20-letnie doświadczenie w pracy nad rozwiązaniami pozwalającymi oszczędzać energię i redukować emisję CO2. Głównym celem Michelin jest tworzenie opon, które pomagają zmniejszać zużycie paliwa oraz energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokich osiągów w obszarach: bezpieczeństwa - w szczególności na mokrej nawierzchni - oraz trwałości.

Istotnym powodem, dla którego firma Renault zdecydowała się na współpracę z francuskim producentem opon, było właśnie podejście Michelin opierające się na poprawie wszystkich parametrów opon w celu uzyskania równowagi osiągów.


Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj