Dębica Frigo 2 - mistrzyni na śniegu

Dębica Frigo 2, polska zimowa opona, w teście opon zimowych magazynu "Motor" została oceniona jako najlepsza opona na śnieżną drogę.

Opona Dębica Frigo 2

Najkrótsza droga hamowania, najlepsza trakcja na śniegu oraz najlepsze przyspieszenie1, to główne cechy polskiej zimówki. Test opon zimowych w rozmiarze 195/65 R15 został przeprowadzony w szwajcarskich Alpach.
"Oponę Dębica Frigo 2 zaprojektowano z myślą o kierowcach, dla których pewność prowadzenia w najcięższych warunkach oraz bezpieczeństwo są kwestiami kluczowymi. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje również aspekt ekonomiczny, w tym kosztów zakupu oraz użytkowania. Opona Dębicy odpowiada doskonale na potrzeby konsumentów, oferując doskonałą przyczepność na ośnieżonej nawierzchni oraz wysoką trwałość" - powiedział Przemysław Zakrzewski, Senior Brand Manager marki Dębica w Grupie Goodyear Polska.

Zastosowanie w Frigo 2 mieszanki gumowej na bazie krzemionki, zapewnia jej wysoką elastyczność w trudnych warunkach zimowych, oferując optymalną przyczepność auta, gdy temperatura spada poniżej 7 stopni Celsjusza. Wszystko to przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa kierowcy.

Kierunkowy bieżnik oraz zwiększona ilość rowków zapewnia skuteczniejsze odprowadzanie błota pośniegowego i wody, co z kolei poprawia odporność opony na aquaplaning, czyli poślizg na cienkiej warstwie wody oraz slushplaning (poślizg na nawierzchni pokrytej błotem pośniegowym). Charakterystyczne ułożenie klocków bieżnika wpływa na obniżenie poziomu hałasu, a masywne klocki barkowe opony zapewniają doskonałe prowadzenie samochodu na zakrętach.

Opona Dębica Frigo 2 przekrój

Jak napisano w "Motorze" "śnieg to królestwo Dębicy (...). Bieżnik polskiej opony doskonale 'wgryza' się w śnieg i pozwala pokonać autem najbardziej strome wzniesienia".

Opony dostępne są w 15 rozmiarach na obręcze o średnicy 13, 14, 15 i 16 cali, wszystkie z oznaczeniem T (dopuszczalna prędkość maksymalna 190 km/h). Opony znajdują zastosowanie w szerokiej gamie pojazdów kompaktowych i klasy średniej, obejmującej popularne modele takie jak Ford Focus czy Peugeot 308.


Źródło: Dębica
Udostępnij

Dębica opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj