Bridgestone Run Flat na zimę

Dwa modele opon w technologii Run Flat proponuje na zimę 2010/2011 japońska firma Bridgestone.

Opona Bridgestone LM-25 RFT

Model LM25 RFT to najlepsza opona dla pojazdów o dużej mocy silnika - sedanów, GT i coupe, oraz idealny wybór dla wymagających kierowców, którzy lubią szybką jazdę przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa w zimowych warunkach drogowych. Rzeźba bieżnika ze specjalnymi klockami w kształcie soczewek minimalizuje ryzyko aquaplanningu, zapewnia wyjątkową trakcję i prowadzenie na nawierzchniach zamarzniętych, mokrych, suchych oraz na błocie. Opona stanowi fabryczne wyposażenie: BMW serii 1,3,5 oraz 6, Z4, Mini, Nissan GTR.

Druga z zimowych propozycji Bridgestone oznaczona symbolem LM25 4X4 RFT, jak samo oznaczenie sugeruje, przeznaczona jest dla pojazdów z segmentu SUV. To, jak mówią inżynierowie japońskiego koncernu, nowa jakość w zakresie precyzji prowadzenia przy wysokich prędkościach w zimowych warunkach. Zaprojektowana na podstawie opony LM25 do samochodów osobowych i wzmocniona dzięki sztywniejszym klockom i większemu zagęszczeniu rowków rzeźba bieżnika, doskonale odprowadza wodę i poprawia osiągi samochodów 4x4 i SUV.

Pierwszą oponę w technologii Run Flat Tyre koncern wyprodukował na początku lat osiemdziesiątych, w 1987 roku opony te trafiły już jako seryjne wyposażenie Porsche 959. W 2005 roku Bridgestone zaprezentował drugą generację opon wyprodukowanych w technologii Run Flat, w której zastosowano ulepszona mieszankę gumową dającą wyższy komfort jazdy. Obecna, trzecia generacja opon RFT, to połączenie ponad dwudziestoletniego doświadczenia oraz najnowszej technologii Bridgestone w celu zapewnienia maksymalnego komfortu jazdy. Technologia RFT umożliwia kontynuację jazdy samochodem w przypadku przebicia lub rozcięcia opony. Jeśli pojazd jest w ruchu, a opona szybko traci ciśnienie, technologia RFT umożliwia kierowcy utrzymanie kontroli nad pojazdem i pomaga uniknąć sytuacji potencjalnie niebezpiecznych. Kierowca może kontynuować podróż (z maksymalną prędkością 80 km/h na dystansie do 80 km) aż do najbliższej stacji obsługi. Dodatkową korzyścią płynącą z technologii RFT jest redukcja masy pojazdu oraz zwiększenie powierzchni bagażowej poprzez wyeliminowanie koła zapasowego.


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj