Goodyear RunOnFlat: przyszłość technologii bezpieczeństwa opon

Goodyear Dunlop wprowadza najnowszą generację opon RunOnFlat. Nowa technologia oferuje liczne korzyści dla producentów samochodów, użytkowników oraz środowiska, w tym zmniejszone opory toczenia, poprawę zużycia paliwa, tj. obniżony poziom emisji CO 2.

Porównanie opony standardowej i Run on Flat

Najnowsza generacja to również kolejny przełom w technologii RunOnFlat: nowe opony ROF oferują poziom komfortu porównywalny z normalnymi oponami. W związku z tym producenci samochodów nie muszą modyfikować zawieszenia lub podwozia w swoich modelach, aby stosować nowe opony RunOnFlat. Wszystkie auta wyposażone w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS - Tire Pressure Monitoring System) mogą być zaopatrzone w opony, w których zastosowano najnowszą generację technologii RunOnFlat.

Goodyear to od wielu lat lider w dziedzinie opracowywania innowacyjnych technologii oponiarskich, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa. W ostatnich latach znacząco wzrosła akceptacja technologii ROF na rynku, a firma nieustannie koncentruje się w swoich badaniach na doskonaleniu tej technologii.

TÜV SÜD potwierdza doskonałe osiągi najnowszej generacji opon RunOnFlat

Niezależna niemiecka organizacja badawcza TÜV SÜD Automotive przeprowadziła szeroki program testów, w których sprawdziła komfort i cechy opon. Najnowsza generacja opon RunOnFlat Goodyeara uzyskała taki sam lub wyższy poziom osiągów, jak opony głównych konkurentów, w których nie zastosowano tego typu technologii. Obejmuje to o 4% krótszą drogę hamowania na mokrych nawierzchniach i o 13% niższy opór toczenia opon w porównaniu do średniej testowanych opon 1. TÜV SÜD Automotive potwierdziła również większą mobilność technologii Goodyeara, która umożliwia kierowcom przejazd przynajmniej 80 km z maksymalną prędkością
80 km/h nawet po przebiciu opony lub całkowitej utracie powietrza.

Wszystkie obiektywne i subiektywne testy TÜV SÜD Automotive potwierdziły,
że przetestowane opony RunOnFlat Goodyeara są tak samo komfortowe, jak konkurencyjne opony, w których nie zastosowano tego typu technologii.

Przekrój opony Run on Flat Bezpieczeństwo kluczową kwestią

Bezpieczeństwo ruchu drogowego pozostaje kluczowym zagadnieniem nie tylko dla Goodyear Dunlop, ale również dla instytucji europejskich. W 2009 r. decydenci europejscy przyjęli nowe rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa nr 661, które wprowadza obowiązek wyposażenia każdego zatwierdzonego samochodu nowego typu w System Kontroli Powietrza w Oponie (TPMS) począwszy od 2012 r.
i wszystkich nowych samochodów sprzedawanych od 2014 r. Tak więc w najbliższej przyszłości wszystkie nowe auta będą wyposażone w taki system i będą mogły być zaopatrzone w opony RunOnFlat najnowszej generacji.

Bezpieczeństwo i mobilność

Najważniejszą korzyścią w zakresie bezpieczeństwa technologii RunOnFlat w oponach Goodyear i Dunlop jest minimalizacja ryzyka wypadku, ponieważ kierowca utrzymuje kontrolę nad kierownicą nawet w przypadku przebicia opony lub całkowitej utraty w niej powietrza. Opony Goodyear i Dunlop z RunOnFlat pozwalają kierowcom na dalszą jazdę w przypadku przebicia, w związku z czym mają oni sporo czasu, aby dotrzeć do domu lub najbliższego warsztatu samochodowego. Opony zapewniają mobilność na dystansie ok. 80 km przy maksymalnej prędkości 80 km/h, nawet gdy z opony całkowicie uszło powietrze.

Technologia RunOnFlat dla opon Goodyear i Dunlop skutecznie likwiduje niebezpieczeństwa i kłopoty związane ze zmianą opony na drodze, na której odbywa się duży ruch pojazdów lub wyładowywaniem zawartości bagażnika w poszukiwaniu opony. Na coraz bardziej zatłoczonych drogach aktywne bezpieczeństwo pojazdów, m.in. dzięki oponom RunOnFlat, zdobywa coraz większą popularność.

Troska o środowisko: mniejsze zużycie paliwa i obniżona emisja CO 2

Nowa generacja RunOnFlat nie tylko zapewnia dodatkowy komfort, ale również zmniejszone opory toczenia, co prowadzi do mniejszego zużycia paliwa i niższej emisji CO 2. Nowa generacja ROF wspiera producentów samochodów we wprowadzaniu na rynek pojazdów spełniających bardziej restrykcyjne wytyczne
i ograniczenia emisji CO 2ustanowione przez europejskie władze.

Mając opony RunOnFlat, nie musimy również wozić ze sobą koła zapasowego lub podnośnika. Dzięki temu jest więcej miejsca na bagaż, koszty są niższe i zmniejsza się masa pojazdu, co prowadzi do mniejszego zużycia paliwa i ma również pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Ponad 2 milionów opon RunOnFlat sprzedanych w 2009 r.

Kilku producentów samochodów zadecydowało, że wzbogaci pakiety bezpieczeństwa swoich samochodów o wiodącą technologię, która chroni kierowców i ich rodziny w przypadku gwałtownej utraty powietrza – rzadkiego, lecz ryzykownego niebezpieczeństwa. Goodyear Dunlop dostarcza opony RunOnFlat wiodącym producentom pojazdów, m.in. Audi, BMW, Mini, Mercedes-Benz i innym. W 2009 r. Goodyear Dunlop sprzedał ponad 2 mln opon z technologią RunOnFlat.


Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj