Continental i ADAC TruckService nawiązują współpracę

Continental i ADAC TruckService nawiązują europejską współpracę w zakresie obsługi flot

ADAC TruckService i Continental Reifen Deutschland GmbH podjęły decyzję o nawiązaniu ogólnoeuropejskiej współpracy w zakresie obsługi operatorów flot.

Początkowo współpraca będzie dotyczyć ośmiu najważniejszych rynków transportowych w Europie, a w przyszłości planowane jest jej rozszerzenie na kolejne rynki UE.

Continental Reifen Deutschland GmbH - filia Continental AG - rozszerza obsługę operatorów flot nawiązując strategiczną współpracę partnerską z ADAC TruckService, czołowym europejskim podmiotem zajmującym się obsługą pojazdów ciężarowych. W ramach współpracy cała obsługa flot pojazdów ciężarowych związana z oponami do tych pojazdów będzie realizowana przez nowe centrum serwisowe z siedzibą w Monachium. Dla firmy Continental współpraca z ADAC oznacza nie tylko wzmocnienie pozycji, ale także rozszerzenie dotychczasowej oferty o nowe usługi wysokiej jakości. Usługi te przeznaczone są przede wszystkim dla operatorów flot pojazdów eksploatowanych w ruchu międzynarodowym w całej Europie.

Początkowo współpraca obejmie osiem europejskich krajów, tj. Niemcy, Francję, Hiszpanię, Włochy, Czechy, Polskę, Belgię i Wielką Brytanię - czyli obszar stanowiący około 90 procent europejskiego rynku transportowego. Współpraca powinna doprowadzić do harmonizacji standardów obsługi i jakości (w obydwu firmach), przyczynić się do usprawnień organizacyjnych oraz umożliwić wprowadzenie nowych modułów usług. Obydwie firmy zamierzają rozszerzyć współpracę na kolejne rynki UE.

Centrum obsługi prowadzone przez ADAC TruckService powinno rozpocząć działalność 1 lutego 2010 roku. Reinhard Häusler, dyrektor ADAC TruckService, uważa, że outsourcing obsługi flot przez Continental jest wyraźnym potwierdzeniem rosnącej konkurencyjności: "Serwis nabiera coraz większego znaczenia dla producentów. Continental już od wielu lat rozszerza współpracę z nami w zakresie zarządzania serwisem opon. Obydwaj partnerzy wskazują w ten sposób kierunek, w jakim będzie rozwijać się sprzedaż i marketing w segmencie flot".


Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj