Bridgestone Potenza RE050 ECOPIA na wyposażeniu Mercedesa

Bridgestone rozpocznie dostawy opon Potenza RE050 ECOPIA w rozmiarze 255/45R18 99Y na fabryczne wyposażenie Mercedesa-Benz klasy S w wersji HYBRID Long.

Bridgestone_ecopia.jpgMarka Potenza gwarantuje najlepsze osiągi oraz stabilne prowadzenie przy obniżonych oporach toczenia, zarówno w mokrych, jak i suchych warunkach. Dlatego też dołączyła do gamy ekologicznych opon ECOPIA.

Obliczając emisję dwutlenku węgla na każdym etapie życia opony, od pozyskania surowców do procesu produkcji aż po utylizację, potwierdzono, że 87%* całkowitej emisji zanieczyszczeń ma miejsce podczas jej użytkowania. Poprzez rozwój opon zapewniających redukcję oporów toczenia, a przez to większą oszczędność paliwa i obniżenie emisji dwutlenku węgla podczas podróży, koncern Bridgestone zamierza rozwijać gamę opon ECOPIA, wnosząc znaczny wkład w rozwiązanie współczesnych problemów ekologicznych, jak globalne ocieplenie.

ECOPIA to flagowa marka przyjaznych środowisku opon Bridgestone, która jest odpowiedzią koncernu na zjawisko globalnego ocieplenia. Po raz pierwszy opony ECOPIA zostały użyte w 1991 roku w Japonii na wyposażenie pojazdów elektrycznych. Stały się pierwowzorem serii opon ECOPIA M881 i ECOPIA R221 do ciężarówek i autobusów, które pojawiły się na rynku zamienników w 2002 roku. W 2005 roku Bridgestone zaprezentował oponę do lekkich ciężarówek ECOPIA M812, a w kwietniu 2008 roku oponę ECOPIA EP100 do samochodów osobowych.

Koncern planuje rozwój gamy i dystrybucji opon ECOPIA na globalnym rynku oraz ich dostaw na fabryczne wyposażenie. Poprzez wdrożenie technologii używanych w oponach ECOPIA, takich jak NanoPro-Tech również do już istniejących linii produkcyjnych, Bridgestone poszerzy gamę swoich ekologicznych produktów. Jednocześnie do 2014 roku na rynku japońskim zaplanowano całkowitą wymianę opon letnich do samochodów osobowych na produkty z gamy ECOPIA.
*Cykl życia opony a emisja CO2
Bridgestone_cykl.jpg

Całkowita emisja CO2: 296,4kg-CO2/sztukę


Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj