Fulda Kristall Montero 3 - innowacyjne rozwiązania

Fulda wprowadziła na rynek nową zimową oponę Fulda Kristall Montero 3. Jest to następczyni popularnej opony Kristall Montero 2, wysoko ocenianej przez ekspertów w niezależnych testach opon zimowych.


Fulda_Kristall_Montero3.jpgNowa opona Kristall Montero 3 charakteryzuje się zastosowaniem trzech innowacyjnych rozwiązań. Bieżnik „wgryzający” się w śnieg zapewnienia oponie maksimum przyczepności, a trójwymiarowe, samoblokujące się lamele „Bubble Blade” gwarantują stabilność jazdy w każdych warunkach drogowych. Dodatkowo, za bezpieczeństwo odpowiada nowa mieszanka gumowa bieżnika opony zaprojektowana specjalnie do jazdy w niskich temperaturach.
“Nowa Kristall Montero 3 jest kumulacją 50 lat doświadczeń w produkcji i ciągłym udoskonalaniu opon zimowych. Inżynierowie Fuldy zastosowali w niej trzy współpracujące ze sobą, innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym   Fulda oferuje doskonałe osiągi zimą” – powiedział Alain Klepper, dyrektor marki  Fulda na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Bieżnik „wgryzający” się w śnieg
W czasie toczenia się opony, powierzchnia bieżnika w miejscu styku z podłożem ulega zaciskaniu. Technologia, nazwana ‘Snow Catcher Technology’ zastosowana w Kristall Montero 3 wykorzystuje właśnie ten efekt, pozwalając oponie  „wgryźć” się w śnieg, który zostaje w rowkach bieżnika w czasie jego styku z podłożem, co pozwala uzyskać maksymalną przyczepność na zaśnieżonej nawierzchni. Wzajemnie krzyżujące się rowki kierunkowe w kształcie litery V oraz odwróconej litery V odpowiadają za optymalne wgryzanie się bieżnika w śnieg oraz jego samooczyszczanie. Takie ułożenie rowków gwarantuje nowej oponie zimowej Fuldy doskonałe osiągi i przyczepność w trudnych zimowych warunkach.

Lamele trójwymiarowe „Bubble Blades”
Dzięki zastosowaniu technologii Bubble Blades możliwe jest osiągnięcie wysokiej sztywności klocków bieżnika przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej elastyczności opony, charakterystycznej dla produktów zimowych. Wysoka elastyczność mieszanki gumowej jest korzystna w przypadku jazdy w warunkach zimowych a w szczególności na mokrej nawierzchni.
Technologia Bubble Blades to mechanizm samoblokowania się trójwymiarowych lameli bieżnika, przez co zapobiega on nadmiernej deformacji klocków bieżnika, poprawia stabilność opony podczas jazdy oraz gwarantuje zachowanie większej powierzchni styku opony z podłożem. Dzięki zoptymalizowanemu kształtowi lameli w oponie Kristall Montero 3, długość krawędzi została ogółem zwiększona o 6%.

Nowa mieszanka gumowa do jazdy w niskich temperaturach
Zastosowanie technologii wykorzystującej mieszankę polimerową zapewnia dużą elastyczność w niskich temperaturach, co daje lepsze osiągi opon w warunkach zimowych. W mieszance znajduje się także duża ilość krzemionki, która poprawia osiągi na mokrej nawierzchni oraz daje efekt wzmacniający sztywność opony, zapewniając stabilność w czasie jazdy w warunkach zimowych, na mokrych i suchych nawierzchniach. Zastosowanie krzemionki zmniejsza również opory toczenia opony co przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa.
Do produkcji bieżnika opony Kristall Montero 3 użyto oleju o niskiej zawartości policyklicznych węglowodorów aromatycznych (PCA), co przynosi korzyści w zakresie ochrony środowiska.

Kolejne zalety Kristall Montero 3 to nowa, zoptymalizowana konstrukcja, zmniejszająca opory toczenia, co w konsekwencji obniża zużycie paliwa. Większa o 5% powierzchnia styku z podłożem - w porównaniu do poprzedniczki - zwiększa przebieg i zapewnia bardzo dobre własności trakcyjne na lodzie. Rowki w kształcie litery V o dużych kątach zapewniają świetne odprowadzanie wody z bieżnika podczas jazdy po mokrych nawierzchniach.
„Innowacyjne rozwiązania wykorzystane w nowej oponie Kristall Montero 3 pozwalają zachować  optymalne osiągi nawet w najtrudniejszych zimowych warunkach. Jestem pewien, że dzięki takim cechom jak pewność prowadzenia, przyczepność oraz optymalne zrównoważone osiągi na suchej i mokrej nawierzchni, nowa opona zdobędzie równie dużą popularność jak jej poprzedniczka - Kristall Montero 2” – powiedział Przemysław Zakrzewski, Brand Manager marki Fulda w Goodyear Dunlop Tires Polska.

Nowa opona Fulda Kristall Montero 3 jest dostępna w następujących rozmiarach:

165/70R14 81T
165/70R14 C89/87R
175/65R14 82T
175/65R14 86TXL
175/65R14 C90/88T
175/70R13 82T
175/70R14 84T
185/60R14 82T
185/60R15 84T
185/60R15 88TXL
185/65R14 86T
185/65R15 88T
195/60R15 88T
195/65R15 91T
195/65R15 95TXL
205/55R16 91T

Fulda jest jednym z wiodących niemieckich producentów opon. typu high performance. Wytwarza opony do samochodów osobowych, z napędem 4x4, ciężarowych, pojazdów użytkowych oraz maszyn i urządzeń rolniczych. Założona w 1900 r. Fulda jest teraz marką należącą do Grupy Goodyear. W Europie Fulda sprzedaje ponad osiem milionów opon rocznie i zatrudnia ok. 1600 osób. Więcej o firmie i jej produktach można znaleźć w internecie: www.fulda.com.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników.
W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Fulda
Udostępnij

Fulda opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj