Inauguracyjne wyścigi Michelin Green X Challenge

Zwycięzcą inauguracyjnych wyścigów  Michelin Green X Challenge, został N°33 Speedy Racing Team Sebah Lola-Judd.


Wyścigi Michelin Green X Challenge to zawody promujące energooszczędne osiągi na torach wyścigowych. Zawody odbywają się w dwóch kategoriach: prototypowych samochodów wyścigowych LMP (Le Mans Prototype) oraz samochodów GT.

Michelin_GreenXChallenge_statuetka.jpgW wyścigach nagradzane są  te zespoły i pojazdy, które są najbardziej energooszczędne – spalają najmniej paliwa i emitują jak najmniej szkodliwych substancji do atmosfery.
Wyścigi Michelin Green X Challenge organizowane są we współpracy z L'Automobile Club de l'Ouest (ACO), organizatorem wyścigów Le Mans 24 Hours, Le Mans Series oraz American Le Mans Series.

„Składamy gorące gratulacje zwycięzcom pierwszych w historii wyścigów Michelin Green X Challenge. Od momentu wprowadzenia do produkcji energooszczędnej technologii Green X wraz z pierwszą generacją „Zielonych opon” Michelin w 1992 roku, kierowcy na całym świecie zaoszczędzili  ponad 11 miliardów litrów paliwa.” – powiedziała Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska S.A.

Michelin_GreenXChallenge1.jpg
Czwarta generacja „Zielonych opon” - Michelin Energy Saver - zwiększa sprawność energetyczną pojazdu poprzez zmniejszenie zużycia paliwa o co najmniej 0,2 litra na 100 km, co przekłada się na redukcję emisji CO2 o około 4 g na km  .
Osiągnięcie tak dobrych parametrów było możliwe dzięki zastosowaniu technologii „GreenX”, która pozwala na obniżenie oporu toczenia średnio o 20 proc. w stosunku do standardowych opon.

Michelin Polska S.A. obejmuje zakład produkcyjny w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie. Olsztyńska fabryka jest jednym z największych zakładów Grupy Michelin na świecie, największą fabryką opon w Polsce oraz największym pracodawcą na Warmii i Mazurach. Michelin Polska zatrudnia ok. 4 tysięcy osób. Olsztyńska fabryka produkuje opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, do pojazdów rolniczych oraz formy, kordy i półfabrykaty. Michelin Polska eksportuje swoje produkty do 60 krajów świata, a 70 proc. eksportu trafia do krajów Unii Europejskiej.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów – osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma zakłady produkcyjne w 19 różnych krajach.

Źródło: Michelin
Udostępnij

Michelin

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj