Czołowa pozycja Michelin w zielonych kategoriach

DEKRA Test Centre opublikowała raport z testów oceniających żywotność zielonych opon oraz generowane przez nie oszczędności paliwa.

•    w segmencie opon letnich w rozmiarze 195/65 R 15 H najlepsza okazała się opona Michelin Energy Saver,
•    opona Michelin Primacy Alpin w rozmiarze 205/55 R 16 H uzyskała najwyższe noty w segmencie opon zimowych,
•    przebiegi oraz zużycie paliwa sprawdzono na dystansach 10 i 12 tys. km.

„Wyniki prestiżowych testów DEKRA to powód do satysfakcji dla Michelin oraz wiadomość o wielkim znaczeniu dla użytkowników opon. Przebiegi i mniejsze zużycie paliwa potwierdziły wiodącą pozycję opon Michelin na rynku i pozwalają użytkownikom traktować ich zakup jako najlepszą inwestycję.” – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu w Michelin Polska S.A.

michelin_energy_saver.jpg Michelin Energy Saver – kolejne zwycięstwo
Testy opon letnich w rozmiarze 195/65 R 15 H wykazały, że opony Michelin Energy Saver charakteryzują się przebiegami aż o ponad 20 proc. dłuższymi niż średnia arytmetyczna z wyników wszystkich opon poddanych testom. Równie przekonujące zwycięstwo Michelin Energy Saver, która reprezentuje czwartą generację Zielonych Opon, odniosła w teście zużycia paliwa – jej spalanie wyniosło 5,26 l/100km, a średnia wszystkich energooszczędnych opon innych producentów aż 5,38 l/ 100km. Wynik ten to kolejne, po niedawnym Superteście Ekonomii, potwierdzenie energooszczędnych właściwości opon Michelin Energy Saver.

michelin_primacy_alpin_pa3.jpgPrzebiegi i zużycie paliwa opon zimowych Michelin Primacy Alpin – konkurenci bez szans
20 proc. wyniosła różnica pomiędzy testami przebiegu opony Michelin Primacy Alpin a konkurencyjną oponą, która zajęła drugie miejsce. Również pod względem spalania paliwa Michelin Primacy Alpin osiągnęła najlepszy wynik wśród testowanych opon – 5,21 l/100km, wyraźnie pokonując konkurencję - 5,38 l/100km (opony w rozmiarze 205/55 R 16 H). Wyniki testów DEKRA potwierdziły osiągi opony Michelin Primacy Alpin. Zapewnia ona bardzo dobre prowadzenie po nawierzchni pokrytej śniegiem dzięki zastosowaniu technologii Stabili Grip, która polega na zastosowaniu dwóch rodzajów lameli. Są one zaprojektowane tak, aby „wgryzały” się w śnieg i dzięki temu zapewniały lepszą przyczepność.

michelin_primacy_hp.jpgMichelin Primacy HP – najniższe zużycie paliwa
DEKRA przeprowadziła również testy opon w rozmiarze 225/55 R 16 W, w których Michelin Primacy HP zajęła pierwsze miejsce pod względem zużycia paliwa z wynikiem 6,18 l/100km. W teście przebiegów opona Michelin Primacy HP zajęła drugie miejsce ze stratą zaledwie 2% do zwycięzcy.
Wyniki te były możliwe dzięki zastosowaniu w oponie innowacyjnych technologii Michelin. Mieszanka gumowa bieżnika stanowi połączenie specjalnego elastomera Michelin Elasto-Sport, zarezerwowanego do tej pory dla gamy opon Pilot Sport, oraz Full-Silica z krzemionką. Dzięki temu obniżono opory toczenia opony  i poprawiono jej przyczepność na mokrej nawierzchni.
Testy DEKRA – najwyższa wiarygodność i precyzja metodologii

Centrum Testów DEKRA powstało w 1993 roku i zlokalizowane jest we Narbonne, w południowo-zachodniej Francji. Centrum przeprowadza testy opon na wszystkich rodzajach nawierzchni, a ich wyniki analizuje pobliskie centrum biurowo-badawcze o powierzchni 3000 m2.
Testy DEKRA przeprowadzane są przy zachowaniu obiektywnych warunków eliminujących błędy mogące wpłynąć na ich wynik. Opony użyte do testów kupione zostały przez specjalistów DEKRA na rynku europejskim w tym samym czasie i posiadały te same numery seryjne.
Opony zamontowane zostały na ośmiu samochodach zgrupowanych w dwóch konwojach i były regularnie rotowane. Również kierowcy samochodów oraz fantomy napełnione wodą były naprzemiennie rotowane. Przebiegi  i zużycie paliwa ekstrapolowano na podstawie zużycia opon po przejechaniu 10 i 12 tys. km. Procesy rotacji i tankowania pojazdów dokonywane były przez tego samego technika. Testom DEKRA poddano opony głównych marek na rynku europejskim: Michelin, Bridgestone, Continental, Dunlop, Goodyear i Pirelli. Testy przeprowadzone zostały w kwietniu 2009 r.

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samolotów, samochodów, rowerów, sprzętu budowlanego i rolniczego, samochodów ciężarowych, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (viamichelin.com). Siedzibą koncernu jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, ma 69 zakładów produkcyjnych w 19 różnych krajach. 

Źródło: Michelin
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj