Dwie nowe gamy opon Continental

Jako idealna odpowiedź na rosnące naciski, mające doprowadzić do redukcji kosztów w branży transportowej, Continental przedstawia nowe opony serii 2 Gamy R i L.

Obydwa modele, przeznaczone są do transportu szosowego w ruchu regionalnym i długodystansowym, będące zupełnie nowymi konstrukcjami, wyposażone są w nowoczesne rozwiązania do codziennego użytku w trudnych warunkach. Większe przebiegi, mniejsze spalanie i wyraźny wzrost poziomu bezpieczeństwa były głównymi celami przy opracowywaniu nowych opon przez Continental.

Inżynierowie z Continental za podstawę nowych opon do pojazdów ciężarowych wzięli zupełnie nową technologię produkcji karkasów. Składają się one z 4-warstwowego trójkątnego opasania, systemu Air-Keep, stalowego wzmocnienia kordu i nowego konturu opony. Połączenie to zapewnia uzyskiwanie większych przebiegów, mniejszych oporów toczenia i poprawionych właściwości bieżnikowania.

Sztywniejszy karkas został zaprojektowany z nowym, zoptymalizowanym konturem. Dzięki temu wzrosła ilość miejsca na powietrze, a co za tym idzie - nośność i osiągane przez oponę przebiegi. Co więcej, redukcji uległy niepożądane ruchy opony, które skracały jej żywotność. Udało się także zmniejszyć ciężar opony. Stalowe wzmocnienie oplatające stopkę opony został przeprojektowany i poprawiony w stosunku do poprzedniczki, dzięki czemu opona dużo stabilniej osadzona jest na feldze, redukując pękanie w stopce przy przeładowaniu lub braku odpowiedniego ciśnienia.
W oparciu o nową technologię tworzenia opon opracowano trzy oddzielne rodziny produktów, do różnych zastosowań, o wspólnej bazie konstrukcyjnej.
 
Opony z serii R przeznaczone są do codziennego, całorocznego stosowania w trudnych warunkach, w transporcie regionalnym i na dłuższych trasach. Zalecamy również stosować tę oponę jako alternatywę w transporcie autostradowym w warunkach zimowych z racji posiadania homologacji M+S. W znacznym stopniu przyczyniają się do redukcji kosztów oraz wzrostu osiąganych przebiegów, które teraz są o dwadzieścia procent większe, zanim opona nie otrzyma swojego drugiego życia jako wysokiej klasy opona bieżnikowana ContiRe. Opony serii R kwalifikują się do uniwersalnego stosowania na różnego rodzaju nawierzchniach i w trudnych warunkach, dzięki swojej wysokiej odporności i wytrzymałości.

Nowa seria L przeznaczona jest szczególnie na dalekie trasy. Przy opracowywaniu bieżnika kierowano się głównie maksymalnym zmniejszeniem spalania. Nowe opony Continental oferują najlepszą ekonomię w transporcie międzynarodowym dzięki aż do 25 procent większym przebiegom wynikającym z redukcji oporów toczenia. Mniejszy ciężar zwiększa potencjalną masę użyteczną. Pod uwagę wzięto także co raz to większe wymagania, jakie stawiają siły działające w czasie stosowania retardera w trakcie jazdy. Opona HDL2 posiada kierunkowy bieżnik z samo wspierającymi się blokami.

Wszystkie opony nowej, generacji wyposażono w opatentowaną przez Continental technologię AirKeep®.  Bardzo gęsta struktura molekularna zapobiega naturalnej dyfuzji powietrza pod ciśnieniem przez ogumienie. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie spadku ciśnienia w oponach o 50 procent. Ponadto, w celu uniknięcia kosztownych uszkodzeń, wyjątkowy system AirKeep® pomaga zoptymalizować przebiegi opony oraz jej podatność na bieżnikowanie.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach. Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj