Szybkie i mocne opony na planie filmowym

Już ponad 1,5 miliona widzów w samych tylko Niemczech obejrzało czwartą część kultowego filmu „Szybcy i wściekli”. W Polsce od czasu premiery w dniu 3.04.2009 liczba widzów przekroczyła 250 tysięcy.

W tej amerykańskiej superprodukcji, obok Vina Diesela, Paula Walkera i Jordany Brewster, „występują” także mocne i niezwykle szybkie opony marki General Tire i Continental.
Fabuła filmu skupia się tradycyjnie wokół amerykańskich samochodów i ich kierowców. Widowiskowe  sceny akcji osadzone w Los Angeles oraz na meksykańskiej pustyni pełne są pościgów na drogach  i ekstremalnych bezdrożach. Akcji filmowej nieustannie towarzyszy pisk opon. „Wszystko to sprawia, że obraz  trafia w gusta przede wszystkim  młodych entuzjastów motoryzacji" komentuje Matthias Harlfinger, odpowiedzialny w koncernie Continental za dystrybucję opon General Tire. Do tego typu, niejednokrotnie  karkołomnych akcji pościgowych odbywających się często w niezmiernie trudnym terenie – amerykańskie superszybkie auta potrzebowały niezwykłych opon. Takich, które zniosą ekstremalnie trudną jazdę i zagwarantują odpowiednio wysoki poziom bezpieczeństwa kierowcom. Nasze opony sprawdziły się w filmie na medal!  

General Tire - produkuje opony od 1915 r.
Od momentu założenia firmy w 1915 r., General Tire z siedzibą w Akron (Ohio, USA) zajmuje się produkcją opon dla wszystkich typów pojazdów silnikowych.
W 1987 r. firma weszła w skład grupy Continental. Oprócz sprzedaży opon do samochodów osobowych, ciężarówek i pojazdów przemysłowych General Tire wytwarza także opony do pojazdów z napędem 4x4.

Continental ze sprzedażą przekraczającą 24 miliardy euro, jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 133.000 pracowników w prawie 190 lokalizacjach w 35 państwach.
Co czwarta opona w Europie produkowana jest przez grupę Continental. Ponad 30 procent nowych europejskich samochodów zjeżdżających z linii montażowych jest wyposażonych w opony grupy Continental. Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj