Test opon azjatyckich

Najwyższy czas pożegnać opony zimowe! Temperatury rosną, przyszła więc pora na  letnie ogumienie. Ale bądź ostrożny! Nie każda letnia opona jest bezpieczna.

ContiPremiumContact_2Test przeprowadzony przez brytyjski tygodnik motoryzacyjny „Autocar”  wskazuje na zdumiewającą różnicę jakości między wysokiej klasy oponami produkowanymi przez  europejskie firmy w tym koncern Continental a tanimi produktami importowanymi z Azji. Testowaną oponą była ContiPremiumContact 2, która już wcześniej  otrzymała prestiżową ocenę „zdecydowanie polecana” przyznaną wspólnie przez niemiecki automobilklub (ADAC), austriacką organizację (ÖAMTC) oraz szwajcarski Touring Club Suisse (TCS). Tej samej marki opona została także zwyciężczynią testu magazynu „Auto Zeitung” w starciu z ośmioma rywalami oraz wygrała test przeprowadzony przez tygodnik „Auto Bild” i „Motor”.

Ale wróćmy do testu brytyjskich dziennikarzy, którzy zestawili oponę ContiPremiumContact 2 z tanimi oponami azjatyckich marek m.in. GT Radial, Nankang,  Linglong oraz Triangle. Zagrożenie dla bezpieczeństwa w przypadku tych ostatnich było o wiele większe w porównaniu z oponą Continental: różnice dochodziły nawet do 8,5 m przy hamowaniu na mokrej drodze z prędkości zaledwie 50 kilometrów na godzinę.

Także przeprowadzony niedawno na Uniwersytecie Leibniza w Hanowerze test naukowy wykazał, że tanie opony importowane z Azji w dużym stopniu zagrażają bezpieczeństwu kierującego oraz pasażerów. Profesor Jörg Wallaschek, dyrektor Instytutu Badań nad Dynamiką na Wydziale Inżynierii Mechanicznej objaśnił przebieg procesu. „Testowaliśmy różne opony, aby zbadać, czy tanie opony rzeczywiście są gorzej wykonane. Wyniki pokazały, że korzyści finansowe wynikające z zakupu tanich opon importowanych z Azji są nieporównywalnie mniejsze w stosunku do zagrożeń, jakie ze sobą niosą. We wszystkich tanich oponach, które zbadaliśmy, współczynnik tarcia był średnio o 20 procent niższy niż w przypadku opon z Europy. A tylko wysoki współczynnik tarcia umożliwia bezpieczne hamowanie i kierowanie pojazdem. Kierowcy chcący zaoszczędzić na kupnie opon i wybierający tanie azjatyckie ogumienie dokonują pozornych oszczędności, które prowadzą w prostej linii do wzrostu zagrożenia katastrofą drogową”.

Nie tylko ContiPremiumContact 2, ale także inne opony marki Continental otrzymały dobre oceny w przeprowadzonych ostatnio testach. ContiSportContact 3 została wyróżniona jako najlepsza w badaniach przeprowadzonych przez gazetę „Sport auto” oraz brytyjski magazyn „FAST car”. Natomiast opona ContiCrossContact UHP została zwyciężczynią testu wydawnictwa „Auto Bild Allrad”.

Continental jest jedną z pięciu największych na świecie firm w branży dostaw dla przemysłu motoryzacyjnego. Dostarczając opony, systemy hamulcowe, komponenty układów napędowych i systemów podwozi, oprzyrządowanie, elektronikę samochodową i elastomery techniczne, korporacja przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa jazdy i ochrony światowego klimatu. Korporacja zatrudnia obecnie około 150.000 pracowników w prawie 200 lokalizacjach w 36 państwach.
Dział opon koncernu Continental jest Oficjalnym Sponsorem Mistrzostw Świata FIFA 2010TM, które odbędą się w Afryce Południowej.

Źródło: Continental
Udostępnij

Continental opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj