ContiPremiumContact 2 - niezawodna w każdej sytuacji!

Dziennikarze niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AutoBild” dokładnie sprawdzili na torze testowym wszystkie letnie opony w rozmiarze 205/55 R 16 V dostępne dla nowego Volkswagena Golfa VI.

Zwycięzcą testu została opona Continental ContiPremiumContact 2, otrzymując ocenę „wzorowa”.

Badaniu poddano też tzw. oponę całoroczną ale z powodu bardzo słabych wyników hamowania na mokrej i suchej nawierzchni otrzymała ocenę „zadowalająca z zastrzeżeniami”. Dziennikarze „AutoBild” odradzają zakup uwzględnionych w teście tanich opon, wystawiając im zasłużoną ocenę „niepolecane”, również z powodu niebezpiecznie długiej drogi hamowania zarówno na mokrej jak i suchej drodze.
Wyraźne różnice w hamowaniu na mokrej nawierzchni widoczne były także między oponą Continental a produktami konkurencji, odznaczającymi się niskim oporem toczenia. Niektóre testowane opony musiały zadowolić się oceną „zadowalająca”, a to z powodu zauważalnej podsterowności i długiej drogi hamowania na deszczowej nawierzchni. Komentując wyniki dziennikarskich badań, Alexander Lührs rzecznik prasowy Continental AG, zauważył, że przywiązywanie przez konstruktorów opon zbyt dużej wagi do oporów toczenia nieuchronnie prowadzi do efektów w postaci niebezpiecznego dla wszystkich użytkowników dróg - wydłużenia drogi hamowania na mokrej drodze. Konflikt między hamowaniem na mokrej nawierzchni a oporem toczenia został tutaj jasno wykazany. Jeszcze przed opublikowaniem wyników testów w magazynie „AutoBild” jeden ze znanych producentów, który skupił swoje wysiłki na zmniejszeniu oporów toczenia nowej opony, wycofał swój produkt z prób testowych!

Źródło: Continental
Udostępnij

opony test

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj