Goodyear wśród najbardziej uznanych firm magazynu Fortune

The Goodyear Tire & Rubber Company po raz kolejny znalazł się w czołówce publikowanej przez magazyn Fortune listy przedsiębiorstw „Cieszących się Największym Uznaniem”.

Goodyear w kategorii producentów części do pojazdów mechanicznych („Motor Vehicle Parts”) został najwyżej sklasyfikowaną firmą oponiarską, zwyciężając wśród firm z siedzibą w Stanach Zjednoczonych oraz zajmując drugie miejsce w rankingu światowym.
Goodyear w swojej kategorii w rankingu globalnym zdobył pierwsze, bądź drugie miejsce w pięciu z dziewięciu ocenianych kryteriów. Firma okazała się najlepsza pod względem wykorzystania aktywów oraz odpowiedzialności społecznej, a zajęła drugie miejsce w kategoriach innowacyjności, jakości produktów i usług, a także globalnej konkurencyjności.

Wśród amerykańskich przedsiębiorstw obecnych w światowym rankingu, Goodyear był pierwszy bądź drugi we wszystkich dziewięciu ocenianych kryteriach. Ten czołowy światowy producent opon zwyciężył pod względem innowacyjności, jakości produktów i usług, wykorzystania aktywów, odpowiedzialności społecznej, jakości zarządzania, zarządzania personelem oraz globalnej konkurencyjności. Goodyear zwyciężył zdecydowanie ze swoimi kluczowymi konkurentami w branży producentów opon tak w rankingu ogólnym, jak i we wszystkich dziewięciu   kryteriach.

„Jesteśmy dumni z silnej pozycji i uznania, jaką udało nam się zbudować w branży producentów opon” – powiedział Robert J. Keegan, Prezes Zarządu The Goodyear Tire & Rubber Company. „Wysoka pozycja Goodyeara w rankingach innowacyjności, jakości produktów, odpowiedzialności społecznej i wykorzystania zasobów doskonale wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego i skutecznego działania w obecnej trudnej sytuacji ekonomicznej” – dodał Robert J. Keegan
Lista „Cieszących się Największym Uznaniem” publikowana przez Fortune uznawana jest za „ostateczne świadectwo reputacji firmy”. Powstaje ona w oparciu o surowe oceny dyrektorów, zarządów i analityków ds. papierów wartościowych, które składają się na ogólną ocenę reputacji spółki.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 25 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 75.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Goodyear

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj