Zielone opony w F1 na sezon 2009

Bridgestone jako oficjalny dostawca opon dla Mistrzostw Świata Formuły 1 dostarczy w tym sezonie dla wszystkich zespołów opony Make Cars Green.

Poprzez tę inicjatywę Bridgestone wzmacnia działania w ramach kampanii ekologicznej Make Cars Green, którą od 2008 roku prowadzi na całym świecie wspólnie z Fundacją FIA (Fédération Internationale de l’Automobile).
W sezonie 2009 Bridgestone dostarczy na wszystkie Grand Prix Formuły 1 dwa rodzaje opon na suchą nawierzchnię o różnych mieszankach (twardość gumy), oraz dwa rodzaje opon na mokrą nawierzchnię o różnych głębokościach bieżnika.

Opony od lewej: tylna sucha, przednia sucha, tylna mokra.W celu odróżnienia opon, bardziej miękka opona sucha i opona deszczowa (używana w ekstremalnie mokrych warunkach) będą oznaczone zielonymi liniami. W zeszłym roku w tym celu stosowano białe oznaczenia. Po zeszłorocznym Grand Prix Formuły 1 w Japonii, na które Bridgestone dostarczył po raz pierwszy zielone opony Make Cars Green, uznano, że to dobry sposób, aby zwrócić uwagę fanów Formuły 1 na wagę ekologicznej jazdy. Zielone linie umieszczono na bokach opon suchych oraz na środku bieżnika opon na ekstremalnie mokrą nawierzchnię.

Przy rosnącej na całym świecie trosce o ochronę środowiska, Bridgestone ustanowił Podstawową Deklarację Środowiskową opatrzoną hasłem, Zapewnić czyste środowisko naturalne naszym dzieciom i przyszłym pokoleniom. Kierując się przyjętymi na siebie zobowiązaniami, prowadzi szereg inicjatyw na rzecz ochrony środowiska, które znajdują również odzwierciedlenie w działaniach podejmowanych na forum Formuły 1.

Kampania Make Cars Green ma na celu ograniczenie emisji spalin poprzez promocję oszczędnej jazdy i ekologicznych zachowań wśród użytkowników pojazdów na całym świecie. Kampania komunikuje 10 punktów ekologicznego podróżowania.

10 punktów proekologicznego podróżowania:
-    Kupuj produkty ekologiczne
-    Dokładnie zaplanuj trasę podróży
-    Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach
-    Ograniczaj bagaż i unikaj korzystania z bagażników dachowych
-    Nie rozgrzewaj silnika przed wyruszeniem w podróż
-    Używaj klimatyzacji tylko, gdy jest to konieczne
-    Przyspieszaj łagodnie i utrzymuj stałą prędkość jazdy
-    Hamuj silnikiem
-    Unikaj korzystania z biegu jałowego
-    Ograniczaj emisję CO 2

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Bridgestone opony

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj