Continental znowu wygrywa

Zaledwie kilka dni temu międzynarodowe jury przyznało nagrodę za niesamowity design — "iF product design award 2009" — firmie Continental za nową oponę naczepową HTR2.

Continental HTR2HTR2 to pierwsza z zupełnie nowej generacji opon, które w ciągu najbliższych dwóch lat trafią na rynek. Wszystkie produkty z tej serii znacząco wyprzedzają swoich poprzedników, jak i konkurencyjne rozwiązania techniczne i produkty. Dzięki obniżonemu zużyciu paliwa i opatentowanej Technologii Airkeep, która utrzymuje wewnętrzne ciśnienie w oponie o 50% skuteczniej, oraz niskiemu oporowi toczenia, opona HTR2 w krótkim czasie zapewniła sobie pozycję lidera na rynku technicznym w swojej klasie. Projektanci Continental stanęli przed wyzwaniem stworzenia równie atrakcyjnego wyglądu zewnętrznego, który świadczyłby także o wysokiej jakości produktu.

"Osiągi oraz wygląd opony są wyrazem rozumienia przez nas pojęcia jakości. Dzięki opracowaniu wyglądu jeszcze na etapie projektowania opony, udało nam się stworzyć optymalną wersję wszystkich istotnych szczegółów", komentuje Peter Bogenschütz, kierownik zespołu projektowego. Udało mu się stworzyć design, który teraz został nagrodzony.

Popyt na HTR2 jest w krajach UE bardzo wysoki. Chwalona przez użytkowników opona swoją pierwszą nagrodę zdobyła na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2008 r. Europejscy dziennikarze chwalili HTR2, nazywając ją innowacją roku 2008 w dziedzinie opon naczepowych. Co więcej, oprawę graficzną promującej ją kampanii wyróżniono nagrodą iF communication design award 2008.

Źródło: Continental
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj