Nagroda za innowacyjny projekt w dziedzinie bezpieczeństwa

3 października podczas ceremonii Interior Motives Design 2008, która odbyła się podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Paryżu, Bridgestone wręczył nagrodę za najbardziej innowacyjny projekt w dziedzinie bezpieczeństwa.

Benoit Raulin, Dyrektor Naczelny Bridgestone France wręcza nagrodę za najlepszą innowację w dziedzinie bezpieczeństwa zwycięzcy.Sponsorowana przez Bridgestone Safety Award jest co roku przyznawana młodym projektantom samochodów w ramach międzynarodowego konkursu, organizowanego przez magazyn Interior Motives. - Jesteśmy mocno zaangażowani w promowanie bezpieczeństwa drogowego. Dlatego wspieramy młodych inżynierów w tworzeniu nowych technologii i projektów, zwiększających bezpieczeństwo pojazdów oraz ich użytkowników – powiedział Benoit Raulin, Dyrektor Naczelny Bridgestone France.

Tegorocznym laureatem nagrody Safety Award został francuski student Pierre Sabas - autor projektu futurystycznej skorupy ochronnej oraz paneli bocznych zintegrowanych z zagłówkami, które zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom pojazdu. Sabas otrzymał również tytuł Projektanta Roku, przyznany mu przez magazyn Interior Motives. W jury konkursu zasiedli znani projektanci motoryzacyjni oraz menedżerowie odpowiedzialni za design u największych producentów samochodów oraz wnętrz na świecie.

Projekt Pierre’a Sabas, zdobywcy Safety Awardoraz tytułu Projektant Roku 2008 Poza inwestycjami w prace badawczo-rozwojowe na rzecz bezpieczeństwa, Bridgestone prowadzi szereg działań promujących odpowiedzialność za kierownicą. Producent  popularyzuje wśród kierowców na całym świecie proste zalecenia dotyczące dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, jak potrzeba regularnej rutynowej kontroli samochodu ze sprawdzaniem stanu opon włącznie.
Bridgestone jest również sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Drogowego i partnerem Fundacji FIA w ogólnoświatowej kampanii Pomyśl zanim usiądziesz za kierownicą (Think Before You Drive). Ponadto zaangażował się w program Make Roads Safe, dyskutowany w porządku dziennym obrad G8 oraz Organizacji Narodów Zjednoczonych. Razem z Fundacją FIA Bridgestone prowadzi także kampanię Make Cars Green, mającą ma na celu ograniczenie emisji spalin poprzez promocję oszczędnej jazdy i ekologicznych zachowań wśród użytkowników pojazdów na całym świecie.

Konkurs prowadzony przez Interior Motives, czołowego międzynarodowego magazynu podejmującego tematykę projektowania samochodowych, ma na celu wspieranie twórczości młodego pokolenia projektantów.

Źródło: Bridgestone
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj