Test opon zimowych ADAC

Opony Goodyear i Dunlop ocenione jako „szczególnie polecane”  w teście opon zimowych ADAC.

Opony zimowe Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15, a także Goodyear UltraGrip 7+ w obu tych rozmiarach zostały ocenione jako „szczególnie polecane” przez ekspertów ds. opon z ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) w opublikowanym właśnie, corocznym teście opon zimowych. Produkty Grupy Goodyear znalazły się wśród czterech najwyżej ocenionych opon w każdym z rozmiarów.
W konkurencji z oponami zimowymi bardzo dobre oceny uzyskała także opona całoroczna Goodyear Vector4Seasons, która uzyskała ocenę „polecana”, pokonując w rankingu opony zimowe wielu renomowanych producentów i osiągając najlepsze w całym teście wyniki podczas jazdy na lodzie.

Badaniom w tym roku poddano 34 zestawy opon zimowych i 3 całorocznych różnych producentów, w rozmiarach najczęściej stosowanych w małych autach kompaktowych klasy B i C. Eksperci ADAC oceniali m.in.: właściwości jezdne na suchej i mokrej nawierzchni, na śniegu i lodzie, zużycie bieżnika, zużycie paliwa oraz emisję hałasu.
W przypadku Dunlop SP Winter Response w rozmiarze 175/65 R14, Dunlop SP Winter Sport 3D w rozmiarze 195/65 R15 oraz Goodyear UltraGrip 7+ w obu testowanych rozmiarach, na ekspertach ADAC szczególne wrażenie zrobił fakt, że opony te osiągają bardzo dobre wyniki we wszystkich kryteriach testowych i nie mają słabych punktów. Dodatkowo opona Goodyear UltraGrip 7+ została oceniona najlepiej pod względem jazdy na mokrej nawierzchni.
„Cieszymy się, że nasze opony kolejny rok z rzędu zostały docenione w niezwykle wymagającym teście ADAC. To dowód, że wysiłek włożony w badania, rozwój i testowanie opon przynosi pożądany efekt. Szczególnie godne podkreślenia jest to,iż nasze opony wypadają bardzo dobrze we wszystkich kryteriach testowych i można je polecić na nawet najbardziej zróżnicowane warunki, jakie możemy spotkać zimą na polskich i europejskich drogach” – powiedział Leszek Szafran, Dyrektor ds. Handlowych Grupy Goodyear Polska.
Należy zwrócić także uwagę, że aż 8 produktów, pochodzących od producentów opon budżetowych z Dalekiego Wschodu, uzyskało ocenę „niedostateczne”. Okazuje się, iż właściwości wielu opon zimowych z tego segmentu są niedostateczne w trudnych zimowych warunkach drogowych.

Wyniki testu opon zimowych ADAC 2008 znajdują się na stronie internetowej www.adac.de . Kompletny artykuł na ten temat zostanie opublikowany w październikowym numerze „ADAC Motorwelt”.

Goodyear Ultragrip 7+
Goodyear UltraGrip 7+
W UltraGrip 7+ zastosowano zmodyfikowany rodzaj opasania oraz nową mieszankę, która zwiększa osiągi opony na mokrej nawierzchni. Zmieniona konstrukcja zmniejsza opór toczenia i wydłuża żywotność opony. Goodyear UltraGrip 7+ lepiej zachowuje się na mokrych drogach. Dzięki mniejszemu o 8% oporowi toczenia redukuje zużycie paliwa i zapewnia o 5% dłuższe przebiegi niż poprzedniczka. Nowa opona posiada zwiększoną zdolność adaptacji do występujących w zimie zmiennych warunków pogodowych. Duży stopień ponacinania klocków bieżnika UltraGrip 7+ oparty jest na technologii 3D-BIS Waffle Blades. System ten zapewnia optymalną sztywność we wszystkich temperaturach, co zwiększa tym samym kontrolę i pewność prowadzenia w różnych warunkach zimowych.
Dunlop SP Winter Sport 3D Dunlop SP Winter Sport 3D
Dzięki Touch Technology - nowatorskiemu rozwiązaniu, łączącemu w sobie  wszystkie dotychczasowe osiągnięcia technologiczne projektantów opon Dunlop, opony SP Winter Sport 3D zapewniają doskonałą przyczepność w zimie oraz optymalne osiągi na zaśnieżonej lub mokrej drodze.
Opracowana przez Dunlopa technologia Multi Radius Tread (MRT) pozwala uzyskać lepszy rozkład ciśnienia w oponie, zwiększyć powierzchnię styku z nawierzchnią co umożliwia bezpieczniejsze wchodzenie w ostre zakręty, nawet w bardzo trudnych warunkach. Dunlop SP Winter Response Dunlop SP Winter Response
SP Winter Response została ona zaprojektowana tak, aby zapewnić doskonałą kontrolę nad drogą i przyczepność w najcięższych warunkach zimowych, czyli w bardzo niskich temperaturach, na drogach pokrytych śniegiem i lodem. Dzięki zastosowaniu Touch Technology, prowadzenie samochodu z oponami Dunlop SP Winter Response pozwala kierowcy na precyzyjne czucie drogi oraz skrócenie drogi hamowania w każdych warunkach pogodowych.
Jako jedyna w swojej klasie opona została wyposażona w zróżnicowane nacięcia (Dual Blade System), które współpracując ze sobą zapewniają większą stabilność, lepszą trakcję i zwiększony poziom kontroli.
Dunlop, marka należąca do koncernu The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym ze światowych liderów produkcji opon klasy high i ultra-high performance. Doświadczenie w sportach motorowych pozwala na opracowywanie innowacyjnych technologii, które znajdują zastosowanie w oponach używanych do codziennej jazdy. Stawiając sobie za cel osiągnięcie maksymalnego komfortu jazdy, Dunlop oferuje wszystkim kierowcom jakość i wytrzymałość właściwą najnowszym generacjom technologii dostępnych w przemyśle oponiarskim, w tym opony z technologią RunOnFlat, które zakładane są w tak cenionych samochodach jak BMW 1 czy BMW 5. Opony Dunlopa oferowane są jako wyposażenie oryginalne takich marek, jak Alfa Romeo, AMG, Bentley, BMW, Jaguar, Lexus, Mercedes, Porsche czy TVR.

Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 60 zakładach w 26 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Goodyear zatrudnia ponad 70.000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło: Goodyear
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj