Przyjemność prowadzenia dzięki BFGoodrich Activan Winter

BFGoodrich przedstawił nową oponę zimową BFGoodrich Activan Winter, przeznaczoną do samochodów dostawczych. Nowy model zapewnia dobrą przyczepność i wyjątkową wytrzymałość.

Ponadto, BFGoodrich Activan Winter, sprawia, że prowadzenie auta staje się przyjemnością.

Opony BFGoodrich Activan Winter skonstruowane są z myślą o kierowcach aut dostawczych, którym zależy na pewnym prowadzeniu pojazdu nawet w trudnych warunkach zimowych – powiedział Tomasz Młodawski, menedżer produktu BFGoodrich. Pojawienie się marki BFGoodrich w tym segmencie oznacza,
że nawet w przypadku transportu towarów możliwe jest czerpanie przyjemności z jazdy – dodał Tomasz Młodawski.

BFGoodrich Activan WinterKontrola to przyjemność
Wszystkim kierowcom, od rajdowców po transportowców, zależy na jak najpełniejszej kontroli nad autem. Tylko w takim przypadku prowadzenie może być uznane za prawdziwą przyjemność. Źródłem satysfakcji płynącej z prowadzenia auta dostawczego wyposażonego w opony BFGoodrich Activan Winter jest dokładne kontrolowanie toru jazdy.

Wyzwaniem dla konstruktorów opony BFGoodrich Activan Winter było zapewnienie jak najlepszej przyczepności na ośnieżonych i oblodzonych nawierzchniach. Aby osiągnąć pożądany efekt zastosowano kierunkową rzeźbę bieżnika, która poprawia przyczepność opony oraz precyzję prowadzenia. Dodatkowo rozłożenie lamel w nowym modelu BFGoodrich Activan Winter zapewnia odpowiednią przyczepność na zakręcie. Aby zapewnić odpowiednie odprowadzanie wody i topniejącego śniegu spod bieżnika, w nowej oponie BFGoodrich zastosowano szerokie rowki i poprzeczne kanały, dzięki którym opona utrzymuje stały kontakt z nawierzchnią.


Wytrzymałość
Wprowadzając do sprzedaży oponę zimową do samochodów dostawczych BFGoodrich zastosował rozwiązania techniczne zapewniające wysoka wytrzymałość swojego produktu. Opony w samochodach dostawczych są poddawane dużym obciążeniom, a podczas manewrowania (szczególnie w mieście) ich boki  narażone są na uszkodzenia przy najeżdżaniu na krawężniki i inne przeszkody. Z myślą o ochronie przed tymi zagrożeniami w BFGoodrich Activan Winter zastosowano dwie warstwy osnowy na bokach. Ponadto nałożono także 4-milimetrową warstwę ochronną specjalnej gumy pod bieżnikiem, która chroni oponę przed wszelkimi uszkodzeniami.

Od 2008 r. BFGoodrich Activan Winter jest dostępny na rynku w rozmiarach, które pokrywają około 55% segmentu opon do samochodów dostawczych. W 2009 r. pokrycie zostanie zwiększone do ponad 70%.

Dostępne rozmiary:
Szerokość: od 195 do 225 mm
Średnica:  od 15" do 16"
Profile :  od 75 do 65
Indeks prędkości: R-T

Źródło: BFGoodrich
Udostępnij

Awaria w trasie? Zadzwoń! Mobilny Serwis Opon!   Toruń 604 216 516    Grudziądz 722 333 225    Żnin 668 80 40 20

kim jesteśmy

Point S UNIGUM to sieć profesjonalnych serwisów ogumienia i szybkich napraw, dostarczająca towary i usługi w konkurencyjnych cenach, z gwarancją najwyższej jakości ich wykonania.

serwis mobilny

Mobilny Serwis Opon Toruń, Grudziądz i Żnin, to w pełni wyposażone pojazdy, świadczące usługi naprawy i wymiany wszystkich rodzajów opon w dogodnym dla Państwa czasie i miejscu.

Zaloguj